Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik akkor, ha valaki...

Mi történik akkor, ha valaki nem dolgozza le a felmondási időt?

Figyelt kérdés
Kb. két hónapja kezdtem közalkalmazottként dolgozni, és most legfőbb vágyam, hogy otthagyjam a munkahelyemet. Sajnos a szerződésben nincsen szó arról, hogy próbaidőn lennék (így nyilván nem is vagyok...), hivatkoznak viszont egy jogszabályra, miszerint két hónap a felmondási idő. Ez életbe léphet ilyen rövid munkaviszony után is? Van vmilyen megoldás arra, hogy mielőbb otthagyhassam őket? (Olvastam persze, hogy a felmondási idő részétől vagy egészétől eltekinthet a munkáltató - de tételezzük fel, hogy nem tekint. Ilyen esetben mit tehetek?)

2014. nov. 17. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

felmondasz

közlöd, hogy nem kívánod ledolgozni

közlik, hogy akkor ennyi és ennyi kártérítést kell fizetned

kifizeted

2014. nov. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
A felmondási idő arra van, hogy legyen idejük mást keresni a helyedre. Azzal le tudod rövidíteni, ha szerzel nekik valakit, aki be tudná tölteni az állást. Én tavaly előtt mondtam fel az előző munkahelyemen. Szóltam egy hónappal korábban, hogy elmennék (ott ennyi volt a felmondási idő), de mondtam a főnöknőmnek, hogy egy barátnőm szívesen átvenné tőlem, és ha ő is megfelel, nem várnám ki az egy hónapot. Másnap bevittem, megfelelt nekik, egy pár napot mindketten bent voltunk, amíg megmutattam neki a dolgokat, aztán én szabad voltam.
2014. nov. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Második: nincsen olyan ismerősöm, aki erre a munkára alkalmas lenne, de ha volna ilyen, akkor sem akarnék kitolni vele... Sajnos, igaziból én sem vagyok alkalmas rá, az alapképességeim megvannak hozzá, de teljesen más típusú embernek kellene lennem ahhoz, hogy ezt a munkát elviseljem.

Ha eljövök, és a kifizetés mellett döntök (már ha valóban van ilyen opció), az egy "rossz pont" a későbbi munkavállalás szempontjából? Úgy értem, marad annak nyoma, hogy én itt ezt a megoldást választottam?

2014. nov. 17. 17:55
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

Nem ismerem a közalkalmazottakra vonatkozó speciális jogszabályokat, de ha egy "átlagos" munkavállaló jogellenesen szünteti meg a munkaviszonyát (ami a te eseted), akkor egyrészt ugye felmondási időre járó távolléti díj összegét kell megfizetnie, másrészt a munkáltató követelheti a kárának megtérítését, akár 12 havi távolléti díja erejéig. [Mt. 84. §]

Ez ugye azt jelenti, hogy akár 1 éves fizetésedet is követelheti tőled, ha bizonyítani tudja a kárát. Természetesen ez nem bemondásra megy, hanem a bíróságon fogják megállapítani, de már az is rég rossz, ha pereskedni kell járnod emiatt.

2014. nov. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!