Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem fizettek ki, pedig volt...

Nem fizettek ki, pedig volt szerződésem, feljelentsem a főnököt?

Figyelt kérdés

a szerződésben minimálbérben állapodtunk meg, mert így kevesebb az adója stb.. de amúgy 130 ment volna zsebbe. persze nem ezt vették alapul, nem ennek számolták ki az időarányos részét, hanem a minimálbérnek. Még ezt meg is értettem, és ez így oké (még ha kivételezik is velem), de aztán mikor bementem... közölték a többiek, és az akivel a papírt intéztem, hogy amúgy egy ft-ot nem hajlandóak fizetni.. de ezt akkor közölték, mikor már aláírtam a papírjaim.

mondtam, hogy feljelentem akkor a főnököt, erre az emberek 90%-a mondta, hogy megütöm a bokám, és visszájára fordulna a dolog, mert főnököm keze mindenhová elér, és mindenhonnan kimenti saját magát (nem 1x volt erre példa). illetve 2 nappal ezelőtt ripityára rúgott egy ajtót míg ki nem esett a helyéről, és emiatt is mondták, hogy amilyen állapotban van, nem ajánlják nekem, hogy kikezdjek vele....

órákat ott voltam amúgy, vártam a főnököt, bejött és nem volt hajlandó beszélni velem, azt mondta menjek innen, semmi beszélni valónk nincs. Persze nem akartam erőszakos lenni, mert nem biztos, hogy jól jártam volna, amilyen agresszív állat. Főleg, hogy 3x nagyobb nálam és nő vagyok...

így eljöttem fizetés nélkül és aláírt papírokkal (tehát mintha átvettem volna a bérem)


Kérdem én: ilyenkor mit csináljak? konkrétan bent is megfenyegettek, hogy ne jelentsem fel, mert én járok rosszul... és akik már évek óta ismerik őt, félnek tőle...


2014. nov. 20. 12:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
NYUGTÁT normális ember CSAK AKKOR ír alá, ha MEGKAPTA a rajta lévö összeget.
2014. nov. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a válaszokat.
2014. nov. 20. 13:22
 13/16 anonim ***** válasza:

Van egy aláírt elismervény, hogy átvetted a neked járó összeget?


Ha van akkor nagyon meredek, de még mindig meg lehet próbálni a munkaügyi főfelügyelőséget, mert azért elég életszerű, hogy leültetnek és egyben aláírsz minden papírt majd utána távozáskor fizetnek ki - és akkor nem fizettek ki.


Ha nincs ilyen papír aláírva az volna legjobb, ez esetben nyert ügyed van és menj is nyugodtan a hatóságokhoz. A főnöködtől nem kell félni, nem fogja 60,000 ft-ért leültetni magát zsarolásért vagy testi sértésért.

2014. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

egy olyan papírt írtam alá aminek a neve:


Jövedelemkifizetési lap - 2014. 11. hó - hóvégi


Ebben jó nagy hazugság van, hogy csak 6 napot dolgoztam... pl.

2014. nov. 20. 14:57
 15/16 anonim válasza:
0%

Ha bejelentettek rendesen, akkor van jogviszony kezdete, de gondolom ez is elmaradt...


Menj be a főnökhöz és mond azt neki hogy:

Holokauszt nem volt, de lesz, mert igény van rá!

2014. nov. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
MIvel a kérdezö semmiképpen NEM TUDJA bizonyítani, hogy NEM kapott pénzt, ezért semmit sem tud tenni
2014. nov. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!