Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem rég járt le a közfoglalkoz...

Nem rég járt le a közfoglalkoztatási szerzödésem, már teljesitettem idén a 30 napot. Most hivtak be megint közmunkára! Épp beteg vagyok és nem tudok megjeleni (orvosi igazolásom van) mit tegyek hogy mentesüljek?

Figyelt kérdés
Nem rég ért véget a hosszú fél éves téli közmunka program. Benne voltam tavaly november óta, de idén áprilisban járt le a szerzödésem. Kötelezhetnek újra közmunkára, ha már meg van a 30 napom hogy kaphatom a álláskeresési járadékot és az FHT-t!??? Most beteg vagyok..és van orvosi igazolásom. Mentesülhetek a közmunka alol és kaphatom tovább az ellátást?

2014. máj. 29. 07:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem kapod tovább. Nem tudom mi bajod van, de én (hacsak nem a lábam lenne eltörve!) biztos hogy nem kockáztatnám, hogy elvesztem a járadékot, ha ennyire szükségem van rá. Betegen is bemennék. Mint ahogy most is betegen járok dolgozni már egy hete... mert nem szeretném elveszteni a munkahelyemet ahol próbaidős vagyok.
2014. máj. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

A kozmunka kotelezo, ha kapni akarod az ellátást. Ha nem vállalod el, akkor nem jar semmi.

Az orvosi igazolást felhasznalhatod arra, hogy adott ideig nem mész -pont, mintha táppénzen lennel. Utana viszont menni kell.

Amúgy en is voltam közmunkás es nem ertem mi akkora probléma vele. Legalább nem otthon ül az ember a negy fal között es lógatja a lábat, hanem dolgozik,

2014. máj. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem az a baj..még egy honapja sem ért véget a téli közmunka program. Most virusos fertőzéses betegségem van (láz, hasmenés és hányás). Nem vagyok sehova még leszerzödve. Amugy én már böven teljesitettem a 30 napot..mit akarnak még tölem. Még időt sem kapok hogy rendes állást keresek...
2014. máj. 29. 07:55
 4/14 anonim ***** válasza:
17%
Es te mire fel varod el a semmiért a segélyt?
2014. máj. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ember..nem olvastad hogy fél évig a téli kötunkaprogramban dolgoztam! Már böven kitermeltem a az álláskeresési járadékot!
2014. máj. 29. 14:03
 6/14 A kérdező kommentje:
410 napom van igy 42 napig kaphatom az ellátást és utánna vissza FHT-! amig el nem helyzekedek! Mivel igazságtalan hogy még alig regiztem vissza..és már megint menjek közmunkára.!? Most föleg hogy már beteg vagyok 1 hete! Azokat küldjék el akik még idén nem voltak!
2014. máj. 29. 14:05
 7/14 anonim ***** válasza:
Bőven kitermelt es??. Bexaras. Tehat szerinted te mar kitermelt el fel ev alatt annyit, hogy abból ingyen lógathasd a lábadat. Te se vagy épeszű. Halistennek ez nem igy működik. Ha nem vállalod el a közmunkát, megszüntetik a támogatást. Jol teszik.
2014. máj. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%
Tényleg be.szarás amit írsz kérdező. Ha kell a segély, akkor dolgozzál! A vírusos hányás és hasmenés elmúlik, nem tart hetekig basszus! Mit termeltél ki bőven??? Eszem megáll. Jól találták ki ezt a rendszert, mert az ilyen munkakerülők (sajnos egyre több van) miatt fizetünk mi egyre több járulékot ennek a jól teljesítő országnak.
2014. máj. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Sajnos elveszik az ellátást. De a közmunka mellett lehetőséged sincs normál állást találni. Pedig ha jól tudom 1.000.000 munkahelyből tudnál válogatni... :(
2014. máj. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Barom fideszes választok..majd külföldre menekül tőbbi 400 000 fiatal...igy meg lesz az 1 000 000 munkahely!??? Ha ugy megy Én is megyek ki..ebböl a redvàs országbol. Amugy meg könnyen ugrál az akinek még van állása. Azért tart itt ez az ország mert megválasztotta a sok birka a fideszt ujra!!! Remélem sok fiatal kimegy külföldre!!!! Magyarország megujjul mi?? Itt Dél dunántúlon föleg Baranya megyében munkahelyek nincsennek!!!
2014. máj. 31. 06:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!