Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tb támogatás önkormányzatnál!?

Tb támogatás önkormányzatnál!?

Figyelt kérdés
Sziasztok ma voltam igényelni az önkormányzatnál Tb-t a következő a problémám már 2 éve vagyok munkanélküli sajnos mind a 2 évbe fizette az önkormányzat nekem a Tbt most ugye ma voltam bent..a fickó akinél intéztem eléggé nyers volt a következő volt meg írtam a kérvényt stb közölte hogy 15 napon belül ha bármi változás lenne akkor jelentkezzek ha lenne munkám stb mert megbüntetnek vagy ha elérek egy limitet mikor alkalmas vagyok az aktív korúak támogatására...és akkor elkérte a hatosági másolatát látta mennyi ideje vagyok na de nem értem akkor már tavaly is megbüntethettek volna mert akkor is jogosult lettem volna rá csak engem nem érdekel..más részt utána furcsa volt mert ott okoskodott hogy ezzel jobban járok akkoe lehet csak rám akart ijeszteni? Mert nagyon úgy tünt..hozzátenném a papírt se kérte el hogy estin tanulok semmit..

2014. dec. 1. 09:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem teljesen világos a sztori. Milyen büntetés, mivel jársz jobban?
2014. dec. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért mert jogosult lettél volna, nem büntethetnek.

Az egy lehetőség, hogy igényeld az aktív korúak ellátását.

Akkor büntetnének, ha biztosítási jogviszonyod lenne, vagy egyéb jogon jogosulttá válnál a TB ellátásra (munkaviszony, vállalkozói jogviszony, nappalis tanulói/hallgatói jogviszony, GYES...) és azt nem jelentenéd.

Az, hogy igényelhetted volna az aktív korúak ellátását, nem tett TB jogosulttá (mivel nem igényelted)

Ez csak lehetőség, nem kötelezettség.

Nem rád ijeszteni akart, hanem tájékoztatott egy kedvezőbb lehetőségről: nemcsak a TBd rendezik, de még kapsz is valamennyi pénzt havonta.

Az estis papírod meg minek kérte volna el, amikor az elbírálás szempontjából kb. annyit számít, mint az, hogy barna, vagy szőke hajad van.

2014. dec. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!