Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Létezik olyan, h munkakeresési...

Létezik olyan, h munkakeresési segély?

Figyelt kérdés
Szóval a munkatársaim erről beszéltek. engem is érdekelne h létezik-e ilyen, ha igen akkormik a feltétele? Kell e közmunkára járni! Jelenleg is dolgozom, de nagyon szeretnék váltani, de nem merem feladni a biztosat a bizonytalanért, csak akkor ha anyagilag biztositva lennék akár egy kis időre is. Válaszokat előre is köszönöm.

2014. dec. 1. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Két fő segély van:


1. Ha 3 éven belül dolgoztál minimum egy évet összesen, akkor jár a munkanélküli egy darabig (nem tudom pontosan meddig, de nem túl sokáig, max 3 hónap, de ez csak tipp). Összege a fizetésedtől függ.


2. Az önkormányzatnál lehet igényelni FHT-t, foglalkoztatást helyettesítő támogatást. Havi 22.800.


Mindkettőhöz regisztrált munkanélkülinek kell lenni, és pont ezért kötelezhetnek is közmunkára.


2.

2014. dec. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Találtam ezt:


[link]



Szóval valószínűleg a munkanélküli és az álláskeresési egy és ugyanaz.

2014. dec. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megelőző 3 évben kell legalább 1 évednek meglenni bejelentve.


Minden 10 nap biztosított idő után jár 1 nap járadék. vagyis, ahhoz, hogy maximum 3 hónapig kapd, kb. 900 napnak kell bedolgozva lennie az utóbbi 3 évben.


A mértékét a biztosítási időszak alatt kapott nettó jövedelmed határozza, meg de maximalizálva van a mértéke. Vagyis hiába kerestél végig nettó 3-400 ezret, nem kaphatsz a minimálbérnél nagyon többet.


Emellett fizetik az egészségügyi járulékod. Amíg van ellátásod, addig van időd átképezni magad, vagy munkahelyet váltani. Ha beregisztrálsz, kapsz egy időpontot 3 hónap múlva, amikor meg kell jelenni, vagy ha addig elhelyezkedtél, akkor azt neked kell jelezni a munkaügyi felé. Elvileg aláírsz egy együttműködő nyilatkozatot, amibe a közmunka is beleszámít, de pl. nekem nem szóltak,ahogy két évvel ezelőtt sem.


Viszont jövőre változik a munkaügyi rendszere, aminek a részleteiről még nem sokat tudni, annyi biztos, hogy csak a közmunkát akarják megtartani és mindent oda átcsoportosítani a kiadásokba vagyis az álláskeresési járadékot és szerintem az egyéb támogatásokat is megszüntetik.


Ergo, ha munkanélküli leszel jövő évtől, akkor nem fogsz kapni járadékot, csak maximum közmunkát, míg a szociális jellegű támogatásokat a helyi önkormányzatok szintjére helyezik át.


Én még az önfoglalkoztatóvá válás támogatásra leszek kíváncsi, hogy az marad-e? Ha igen kinél, vagy mivel helyettesítik majd?

2014. dec. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.. hát akkor úgy tünik csak akkor váltk majd, ha van biztos másik meló..köszönöm a válaszokat! :)
2014. dec. 1. 19:40
 5/5 Sándor G ***** válasza:

álláskeresési járadék a neve, 365 ledolgozott nap után vagy jogosult, és a ledolgozott napokat elosszák 10el, annyi ideig fogsz kapni, járadékot.

Az összege nem haladhatja meg a min.bér nettó összegét,

Ha lejár akkor igényelheted az F.H.T.-t de márc.1-től ez is átkerül a járási hivatalokhoz, és nem kaphatja meg bárki, pl. Közmunkások egyáltalán nem, csak nagycsaládosok, beteg gyereket nevelők, súlyos halmozottan hátrányos helyzetűek, stb. az öki fog kimenni majd környezettanulmányt végezni,

Egyébként nem kell aggodni a segélyek járadékok miatt, mert 2017-ig mindenféle segélyt megszüntet a kormány, az Ogy.ben 1hete erről megy a vita, ma is volt róla szó.

A szociális ellátások összegét le akarják csökkenteni 30%al,így a rendszeres szoc.segély is kevesebb lesz, jövő évtől.

2014. dec. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!