Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kaptam egy levelet, hogy X...

Kaptam egy levelet, hogy X ezer Ft iparűzési adótartozásom van (örököltem, eddig nem tudtam róla), és jelzálogjog bejegyzés történt. Mi a teendő ilyenkor? Mennyi időm van kifizetni, mert ezt nem írták.

Figyelt kérdés

Nem írják a levélben, hogy mennyi időm van kifizetni, csak hogy a Földhivatalnál jelzálogjogot jegyeztek be a házamra.


Gondolom minél hamarabb ki kéne fizetnem, de egyben nem tudom.. részletfizetésre van lehetőség?



2014. dec. 4. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ha nem tőlünk kérdezed, hanem az illetékes hatóságtól, akkor hamarabb kapsz megfelelő választ...
2014. dec. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most nyomtattam egy levelet és holnap feladom, de gondolom 1-2-3 hét amíg válaszolnak.. gondoltam hátha tud itt valaki segíteni.
2014. dec. 4. 16:58
 3/10 anonim ***** válasza:
Annyit tudok segíteni, hogy ha részletet kérsz, akkor ne várj az elbírálásra, hanem azonnal kezdd el önként fizetni a részleteket. Ugyanis ilyenkor mindig azt csinálják, hogy figyelik, fizeted-e, és ha igen, akkor megadják a részletet, ha nem, akkor elutasítják a kérelmedet.
2014. dec. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Fizetném már részletekben, de sehol egy bankszámlaszám.. neten is keresgéltem, de nem találtam semmit. :/ elég nehéz befizetni úgy, hogy nem tudom, hogy hova kell utalni.
2014. dec. 4. 17:15
 5/10 anonim ***** válasza:
a hagyatéki eljárásban szerepelt a tartozás?
2014. dec. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem szerepelt ott, de ez sajnos nem számít, utánaolvastam :(
2014. dec. 4. 19:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Levelezés helyett hívd fel, vagy menj be személyesen az ipa-t kiszabó önkormányzathoz. Csak az időt húzod a levelezésekkel. Személyesen ott is meg tudjátok írni a részletfizetési megállapodást és visszavonhatják a jelzálogbejegyzést, bár annak a költségét is Rád terhelik.
2014. dec. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
örökséget átvetted egyébként?
2014. dec. 5. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
minek újítgatod a kérdést, ha már egyszer kaptál választ?!
2014. dec. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

még az lenne a kérdésem, hogy milyen következményei lehetnek, ha nem fizetem be?

20 éves diák vagyok, nincs munkám.

2014. dec. 30. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!