Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha cég akarja zároltatni a...

Ha cég akarja zároltatni a folyószámlámat, lehetséges lenne, vannak ennek kitételei, milyen esetekben lehetséges magánszemély bankszámláját zárolni?

Figyelt kérdés
Az üdülési jogra kötött szerződésben benne van, hogy köteles vagyok fizetni az éves fenntartási díjat, de a cég részéről nem kötelező-ha nem tudom igénybe venni az üdülési hetemet- hogy kiadják más személynek. Sajnos.

2014. dec. 5. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Végrehajtás útján.


Ha pl szerződésben állsz ezzel az üdülési jogos céggel és ő az éves fenntartási díjat számláza, de nem fizeted, fizetési meghagyással kérheti a behajtását az adóstól. Ennek van 5%-os illetéke, amit megint csak az adós fizet, illetve ha ehhez még behajtó céget, vagy ügyvédet fogad, akkor annak a díját is hozzá számolják.

Ha nem mondasz ellent ennek, elismered a tartozást és ha továbbra sem fizeted , akkor végrehajtóhoz kerül, további 1%-os illetékkel + a végrehajtó díjával növelve, a végrehajtó a jövedelmed 33%-át veheti le inkasszóval a számládról. Ha kp-ban kapod a fizetésed, akkor fizetés letiltást adnak ki a munkáltatód felé.


Vannak nem inkasszózható bevételek, pl. családi pótlék és társai. Rosszabb esetben tárgyi eszközöket foglalhatnak le a háztartásodból, vagy ingatlanra terhelhetik rá a tartozást és kint hagyják, amg nem került megfizetésre az eredeti összeg, de már növelve az összes többi járulékos költséggel.


Ezt megelőzendő a végrehajtást kérővel, jó esetben még az eljárás megindulása előtt egyezkedni célszerű részletfizetésben.

2014. dec. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ Norbert, értem s köszönöm. A szerződésben viszont az is benne van, hogy ha már kétszer fizettem, és fizettem, ezután ha ki akarok lépni e kötelezettségemből- megjegyzem a jog vásárlására is 1 milliót már fizettem, de két évente kell fizetnem a fenntartási díjat( de üdülni nem tudok elmenni családi,anyagi okok miatt) -,akkor két nem fizetés esetén megszűnik a jogom. S a semmiért egészen elvesztek mindent? Ez borzasztó , mert szerintem így a szerződés pontosan azt nem adja meg nekem, hogy kétoldalú megállapodás alapján köttetett,pedig a szerződés ezért szerződés!Kérdésem hogyan tudok jól megszabadulni ebből az évek óta húzódó szörnyűségtől?
2014. dec. 7. 07:51
 3/3 A kérdező kommentje:
Kilátástalan a helyzet, ha az ember az üdülési jogból ki akar lépni?!Tudtok olyan személyt,ügyvédet, aki végig viszi, azaz pert nyert már az üdülési jogú illető javára? S vállal ma is ilyen ügyeket?
2017. jan. 31. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!