Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 1 hónap alatt tönkrement...

1 hónap alatt tönkrement cipőt ebben az esetben ki kellene cserélniük?

Figyelt kérdés

CCC-ben vásároltam elég drágán egy bokacsizmát október végén, azt hittem, hogy ha már ennyire sokba kerül bírni fog legalább egy szezont.

Tegnap esett az eső és azt vettem észre, hogy mindkét fele beázott, átnéztem a cipőt és végig a ragasztás mentén a ragasztás helyenként lemált, az egyik oldalán teljesen kilyukadt a ragasztásnál. Ezen kívül a sarka elkopott, illetve a csizma talpa középen olyannyira elkopott, hogy szinte kilyukad.

Ma visszavittem, az eladónak elmondtam mi a gondom, mire ő elvitte a főnökének megmutatni, mire visszajött és azt mondta, hogy elküldik megjavíttatni. Kérdeztem tőle, hogy a talpát mégis hogy szeretnék kijavítani, mire ő azt válaszolta, hogy azt sehogy, körbe a ragasztást megcsinálják. Erre kérdeztem, hogy akkor a talpával mi lesz? Az egy dolog, hogy ez kopásnak számít, na de egy hónap alatt ilyen mértékben nem szabadna elkopnia akkor sem, ha extra donga lábaim lennének. Erre ő azt tanácsolta, hogy a javítás után járkáljak még benne, míg teljesen ki nem lyukad és akkor hozzam vissza.

Ebben az esetben kérhetném a cserét vagy a pénzt vissza? Nem tartom normálisnak, hogy 1 hónap alatt ilyen mértékben tönkremenjen egy drága cipő.


2014. dec. 6. 17:00
 1/5 anonim válasza:
100%
Fél év általában a gari, számla ellenében és ki kell cserélniük a cipőt. Ha nem akarják, panaszkönyv és fogyasztóvédelem.
2014. dec. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy fél év a garancia, ezt is elmondtam nekik, de az eladó továbbra is azt tudta csak javasolni, hogy a talpával nem tudnak mit kezdeni, azt javítani nem lehet, ő is látja, hogy nemsokára kilyukad, de csak annyit tud tanácsolni, hogy járkáljak még benne, majd ha kilyukad, akkor vigyem vissza.

Csütörtökre lesz elvileg kész a javítás, ha csütörtökön visszamegyek érte és látom, hogy a talpával valóban nem kezdtek semmit, akkor verjem ki a balhét? Nagyon nem akartak arrafelé hajlani, hogy kicseréljék.

2014. dec. 6. 17:11
 3/5 anonim ***** válasza:
kérd el a panaszkönyvet, fenyegetőzz a fogyasztóvédelemmel-ez hatni szokott. CCC-ben 3 ismerősöm vásárolt már, mindnek hamar tönkrement a cipője. Én nem is merek ott vásárolni.
2014. dec. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szerintem a cipő talpát nem fogják megjavítani, mert ugye nem is lehet, úgyhogy csütörtökön, ha megyek érte megpróbálom elérni, hogy visszaadják az árát, csak már annyira elegem van abból, hogy nincs egy olyan cipőbolt se, ahol lehet kapni normális cipőt.

Én még tavasszal vettem a CCC-ben egy vászoncipőt, aminek 3 hónap után kilyukadt a talpa, szó nélkül visszaadták az árát. Eddig csak rosszakat hallottam róla én is, de mikor megláttam a csizmát elég strapabírónak tűnt, körbe volt varrva igaz, utólag kiderült, az csak díszítést, ugyanúgy ragasztva van, mint a többi. Ezek után biztos, hogy nem veszek ott soha többet semmit.

2014. dec. 6. 18:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad lerázni.
2014. dec. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!