Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Járhat nekem valamennyi...

Járhat nekem valamennyi álláskeresési járadék, vagy nem is érdemes a munkaügyi központnál az időt tölteni?

Figyelt kérdés

A történetem röviden:


Gyeden voltam a csemetémmel, amely 2013. szeptember derekán járt le, innentől gyest kaptam az államkincstártól.

Eredetileg úgy volt, hogy 2013. december hónaptól visszamegyek dolgozni, elletve kiadják a szabadságokat, és majd 2014. januártól veszem fel a munkát.

Ahogy aláírtuk a papírokat, hogy megszakítom a fizetés nélküli szabit a cégnél, másnap kipostázták, hogy munkáltatói rendes felmondással megszüntetik a munkaviszonyomat. Mindent kifizettek (szabi, végkielégítés), és 2014. január végétől megszűnt a biztosítási jogviszonyom. Jobb nem lévén, maradtam gyesen, ennek is vége lett most szeptemberben.

Gyerek be az oviba, megtörtént a beszoktatás, (ami picit elnyúlt, mert nehezen ment), és én nagy mellénnyel nekiindultam munkát keresni, hogy akkor én most két héten belül dolgozni fogok...

Nos, mára letört a szarvam, a mai napig nem találtam semmi lehetőséget. Nem válogatok, a legalja munkát is elvállalnám (eddig is azt végeztem), de semmi.


Ha a héten bemennék a munkaügyi központba, járna nekem valami támogatás, átmenetileg?


Tudom, hogy elsősorban ők tudnak felvilágosítást adni, de érdekel, hogy előre láthatólag érdemes-e az időt eltölteni ott? Másik városba kell utazni a munkaügyi központhoz, kb. egy óra oda, egy vissza, és ahogy hallottam, elég nagy a sor ott mindig, mert a környék összes települése hozzájuk tartozik.


2014. dec. 8. 15:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt számold ki, hogy visszamenőlegesen 3 évre (2011. december közepétől) van-e 360 nap jogosító időszakod (munkaviszony, TGYÁS, GYED, a GYES azon időtartama amikor fizetés nélküli szabadságon voltál a munkahelyedről)

Ha van, akkor jár álláskeresési járadék.

Érdemesebb elektronikusan jelentkezned.

Ekkor az első alkalomra (amikor a papírjaid be kell vinni) kapsz időpontot és nem kell sokat várnod. Utána pedig elektronikusan jelentkezhetsz. (ez utóbbit kérjed külön a személyes regisztrációkor, mert sok munkaügyis ügyintéző "elfelejti" tájékoztatni erről a lehetőségről az álláskeresőt)

Itt a link a jelentkezési lehetőségről és a tájékoztatójáról: [link]

2014. dec. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ha nem jelentkezel be, segélyt sem kaphatsz!
2014. dec. 9. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!