Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mivel jobb az irodai munka,...

Mivel jobb az irodai munka, mint a betanított fizikai munka?

Figyelt kérdés
Mondjuk mennyivel jobb egy irodai ügyintézőként, telefonközpontosként dolgozni, mint egy gyorsétteremben? Mindkettő egyszerű rabszolgamunka, ahol nem kell igazán gondolkodni, csak végezni a kiadott feladatot kötött munkaidőben.
2014. dec. 10. 21:10
 1/4 anonim válasza:
Fizetés?
2014. dec. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért egy irodában jóval szabadabb vagy. Megkapod a feladatokat, de saját magad oszthatod be, tudsz azért kávézni, beszélgetni, netezni. A fizikai munkánál viszont mindig a szalag/vendégek adják meg a tempót. Nálunk például az irodistáknak nincs reggelire külön idő, bármikor elővehetsz és megehetsz egy szendvicset, vagy aki dohányzik, az kimehet elszívni egy cigit. A fizikai dolgozók viszont csak a kijelölt szünetben hagyhatják el a helyüket. A fizetésről nem beszélve, az nagyjából a duplája az irodában.
2014. dec. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Es ha a fizetés ugyanannyi, meghatározott az ebédszunet ideje is es annyi munka van az irodában, hogy nincs ido kavezni? Plusz ha kartyas bejelentkezo rendszer van mindkettonel?
2014. dec. 11. 07:23
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam már mindkét típusú helyen. Össze sem hasonlítható. Igaz szalag mellett csak diákmunkán voltam, de épp elég volt.

Így van, a szünet, az egyik leggázosabb. 2-3 órán át nem mehetsz ki még pisilni sem, bármennyire kell. Jön a termék a szalagon, és járjon a kezed, vagy nagy baj lesz. Nem beszélve arról, hogy fizikailag mennyire megterhelő egész nap mozogni, hajlongani. Ha nem vagy sportoló, a hátad/derekad már első nap után fájni fog.

Irodában egész más, még akkor is, ha sok a munka. Nekem most nagyon-nagyon sok - és itt vagyok, válaszolok neked.

Hiába van kártyás rendszer, az arra való, hogy nézzék, ki késik el reggel, vagy megvan-e a 8 órád. De ha vmi nagyon sürgős, akkor bent maradsz még fél órát, és minden ok. Azért nem fognak szólni sehol.

A gyárban nem tudod a műszak után behozni a lemaradást.

És a gyárban mindig termelés van, nincs megállás.

Az irodában pedig, bármiféle munkád is van, vannak holtidők.

Biztos van olyan hely, ahol állandóan pörögni kell, de hogy nincs idő egy kávéra... én ilyet nem ismerek, pedig nagy szolgáltató cégnél vagyok. Az irodisták kijárnak ebédelni, nap közben elintézik az ügyeiket, stb...

Azért más, mert az irodában azért többnyire tanult emberek ülnek, minimum érettségi, de sokaknál diploma, és aki tanult, annak könnyebb az élete.

A gyárban meg azért jellemzően komolyabb végzettség nélküli emberek vannak, akiket csak robotmunkára lehet betanítani, tudást igénylő fladatot nem nagyon lehet rájuk bízni. Én se bíznék pénzügyi, logosztikai, stb. feladatokat olyanra, akinek érettségije sincs.

2014. dec. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!