Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy Nyugaton...

Miért van az hogy Nyugaton egy egyszerű betanított munkás is meg tud élni tisztességesen nálunk meg nem?

Figyelt kérdés
Miért nem mennek ki az emberek az utcára?
2014. szept. 11. 18:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hibás a feltevésed, mert egy betanított munkás Nyugaton sem él tisztességesen. Ez a mese része. Aki nyugaton betanított munkát végez, megkeresi a helyi minimálbért, ami átszámolva sok, de helyben elköltve édes-kevés. A többség csak szobát bérel felnőtt ember létére, mert önálló lakást nem tud kifizetni minimálbérből. Kajából is a leértékeltet veszik mindig, nem járnak szórakozni. Így valóban kijönnek a minimálbérből, csak ezt én nem nevezném tisztességes életnek, még csak közel sem. Ez csak keleti módon való vegetálás, csak éppen elmondhatja hogy, "hú, 1000 €-t keresek". Ja, csak a kiadási oldalt nem teszi hozzá, pedig ott kiderülne az, hogy egy sima betanított munkás ugyanúgy a periférián él, mint Magyarországon.
2014. szept. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Itt 400 euróért is ki tudsz venni egy lakást (300 ezres város) és kb 1100 körül van a 40 órás kulibér. Miről beszélsz akkor? Marad majdnem 700 megélni! Aki szerint ez ugyanaz az élet ami otthon létrehozható a 70 rongyos kulibérből, az hazudik. Persze sokan élnek egymás hegyén hátán, de elsősorban azért mert spórolgatnak valamire, hitelt nyögnek, stb. A legtöbb melós megtehetné hogy kirántson egy lakást egyedül is.
2014. szept. 11. 19:02
 3/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
80%
Az itteni élethez képest jobb, persze. Az ottani átlaghoz képest ugyanolyan senki vagy, ugyanolyan csóró vagy, mint az itteni átlaghoz képest.
2014. szept. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Magyarországon is vannak olyan multik amelyek jól megfizetik a munkásokat.

Ettől függetlenül aki élete végéig megelégszik azzal, hogy egy gyártósor mellett kullogjon (ezt a mostani generációkra értem) azok ne panaszkodjanak az alacsony fizetés miatt. Ezen felül a betanított munkásokat a közeljövőben nagy eséllyel robotokkal fogják helyettesíteni, már így is rengeteg gyár több részlege teljesen automatizált.

Szerintem a legnagyobb gond, hogy még a keresett szakmával rendelkező munkások sem tudnak megélni, mert olyan alacsony a fizetés. Ezzel szemben külföldön (pl. Anglia), ha az embernek van egy tisztességes keresett szakmája akkor azt az illetőt megfogják fizetni. A legnagyobb probléma sokkal inkább ez.

2014. szept. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Értem én hogy van 400 €-t lakás. Ha találsz. De! A bérek itt sem követik az árak emelkedését. Tehát nagy eséllyel a béred 2-3 év múlva is 1100 € lesz, a lakásod meg 500-550 €. Rengeteg ember van, találnak rá vevőt.


De maradjunk az eredeti feltételezésnél. Marad 700 €-d. Abból egy tisztességes havi bevásárlásra, amiben minden benne van, kell legalább 300 €. Tehát marad 400 €. Akkor ha kisvárosban laksz, nem árt egy autó, havi fenntartása mindennel együtt 200 €. Maradt 200 €-d, amiből szórakozni kellene menni, eljárni ide-oda, esetleg különböző megtakarításra félretenni. Mindezt hogyan? Nem azt mondom hogy nem lehet belőle megélni, de minimálbérre alapozni egyik országban sem lehet. Kiszolgáltatod teljesen magadat így. Arra "gyúrj" inkább, hogy valami értéket előállító munkát végezz, ne robotmelót.

2014. szept. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

300at én nem költök kajára+egyebekre, bár én leginkább főzni szoktam. Inkább 250 a reális nekem. Nem szemetet eszek. Kajára 200 a limitem, tehát heti 50. Ha minden egyebet beleveszünk akár felkúszhat 250 re is. Wc papír, egy két tisztálkodószer, mosópor, hasonló dolgok.


A kocsi miért lenne kötelező? Van tömegközlekedés én tudok busszal is járni, 45 eur a bérlet.


Tehát a megélhetés, munkába járás kijön 300 ból pl nekem.Hozzácsapva a 400 eurós albihoz, ami egyáltalán nem kuriózum, kijön valami 700. Látható hogy marad pénzed hó végére. Én nem szoktam diszkózni, étterembe járni, meg hasonlók. Max beülök néha egy két sörre egy krimóba.


Az otthoni minimálbéres élhet így mondjuk győrben? Egy albit se tud kivenni egyedül... hagyjuk már

2014. szept. 12. 07:37
 7/19 anonim ***** válasza:
Oké! A te esetedben valóban megélsz és még marad is. Azonban ez közel sem általános. Tudod, sokan nem laknak olyan helyen, ahol jó a tömegközlekedés, ezért elengedhetetlen az autó. Aki betanított munkásként él Nyugaton, az közel sem él jól! A nagy átlag, persze lehetnek kivételek, mint te is. Nekem nem egy, nem kettő ismerősöm él külföldön betanított melókból él, mit ne mondjak, nem élnek, hanem tengődnek. Csak a munka, alvás kombót élik meg, ami szerintem nem élet. Persze ez Magyarországon sincs másképp, de ha már külföldre jön az ember, akkor az lenne a cél hogy jobban éljen, nem az hogy ugyanúgy, vagy rosszabbul? Külföldön élek már jó ideje, láttam/látok dolgokat, és bizony egy egyszerű munkás itt is csak a periférián tengődik. Szolgáltatásokat nem veszel igénybe külföldön, csak eszel, dolgozol, akkor persze hogy jobbnak érzed. De ha kell egy fogorvos, fodrász, autószerelő, stb, akkor már nem is magas az a bér.
2014. szept. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Akkor neked bejött az élet kint. Mi a probléma? :)


(Majd várd meg, milyen lesz ha megbetegedsz vagy baleset ér, milyen lesz a gyereket óvodába járatni, milyen lesz ha a helyiekkel beszélgetsz arról, hogy ki vagy, mit csinálsz, meg honnan jöttél... de addig, előadhatod az élet császárát.)


250 euróból egy hónapig itthon is csak szemetet tudsz enni.

2014. szept. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
értem. tehát az csak szemétre elég. de milyen jó lenne budapesten mekizni, ahol a bérem lenne 250 euró. ugye?
2014. szept. 13. 21:49
 10/19 anonim ***** válasza:

Én szeretem a mekit.

Pesten meg nem hiszem, hogy lenne munkád. :) Teli vagyunk bevándorlóval, akik azt, amire te képes lennél, olcsóbban elvállalják.

2014. szept. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!