Nyugdíjról valaki?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó helyen teszem e fel a kérdést, de remélem tud valaki segíteni: Édesanyámnak feléledt az özvegyi nyugdíja, mivel betöltötte az 55. életévét!



A kérdésem az lenne hogy hány éves koráig kapja ezt a nyugdíjat! Esetleg tudna nekem valaki erről belinkelni valami "hivatalos" tájékoztatót? Köszönöm



2014. dec. 11. 13:46
 1/4 anonim válasza:

Az özvegyi nyugdíj feléledéséről dióhéjban és egyszerűen.


[link]


Vagy itt keresgéljél.


s://www.google.hu/search?q=özvegyi+nyugdíj+feléledése&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=hp2KVP6QEsS6UfHqgaAL

2014. dec. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az első linket már átolvastam a kérés kiírása előtt, nekem az lenne a lényeg, hogy meddig kapja ezt az ellátást? Mert sajnos erről nem esik szó sehol! Hitelfelvételhez kellene, ami 49 hónapos, és a bank nem akarja engedni, mondván ez csak 1 évig jár! Nekem meg azt modták egy "vidéki" NYufig kirendeltségen, hogy ezt addig kapja míg be nem tölti a tényleges öregségi nyugdíjkorhatárt, ami ha jól emlékszem 63 év! De ezt sehol sem írják! Ehhez kérnék segítséget!
2014. dec. 12. 13:38
 3/4 anonim válasza:

Nézd meg a bemásolt linket is.


Az özvegyi nyugdíj kérdéskörének a részleteire válaszol ezúttal az onlinejogsebesz.hu jogi szakértője.


Van állandó és ideiglenes özvegyi nyugdíj. Az ideiglenes özvegyi nyugdíj a jogosult halálától számított egy évig jár, és ennek összege az elhunyt nyugdíjának 60%-a.

Az állandó özvegy nyugdíj az egy év elteltét követően jár, ha az özvegy a rá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt betöltötte vagy megváltozott munkaképességű. Ennek összege az elhunyt nyugdíjának szintén 60%-a, de csak akkor, ha saját jogán az özvegy nem rendelkezik nyugdíjjal. Egyébként az özvegyi nyugdíj harminc százaléka annak az öregségi nyugdíjnak, amely az elhunytat megillette.


Bővebben itt.

[link]

2014. dec. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2014. dec. 13. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!