Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri Ebayről venni Magyarors...

Megéri Ebayről venni Magyarországon eladni (vatera, olx stb)? Meg lehet belőle élni?

Figyelt kérdés

Elektronikai termékeknél látom hogy elég nagy árrés van pl 1800 ft ért rendeltem olyan cuccot ami boltba 7500, vaterán meg 5 körül árulják.

Érdemes bele fogni ebbe? Csinálja valaki ezt? Mennyi pénzt lehet összeszedni egy hónap alatt?



2014. dec. 11. 16:12
 1/4 anonim válasza:
nav megszimatolja még a végén te fizetsz.
2014. dec. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Sokan csinálják ezt.
2014. dec. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hosszútávon nem tudod fenntartani. Elég egy jóakaród, egy irigyed vagy egy üzlet, akitől olcsóbban adod a terméket, esetleg egy próbavásárló és már többet kell befizetned utólag, mint amit kerestél x hónap alatt.


Elektronikai termékekkel főként nem előnyös, mert ha pl olyan terméket láttál, ami esetleg artisjus köteles (pl. adathordozók, pendrive, cd, dvd, memóriakártya stb.) akkor még a jogdíjakat is fizetheted, mivel Te hoztad be az országba. Hiába hogy volt rajta 100-200%-os árrésed a bolthoz képest. A boltban sem azért drága, mert ilyen jó biznisz lenne. Az átlag árrés (nem haszon!) netes értékesítés esetén 0,5-2% között van legálisan. Illegálisan ez persze közel 35-50% is lehet, az említett eszközök esetén, meg még több, de ha egyszer bukik a dolog, akkor sokkal többszörösét fizetheted ennek.


Másodállásban legálisan webáruházzal első évben kb havi 20-30 ezret tudsz kihozni pluszba éves 3-4 milliós forgalom mellett. Főállásba viszont öngyilkosság, épp az általad is vizionált feketézők és a fizetőképes keresletre jutó nagy arányú eladók száma miatt, akik sokszor így csak áron alul tudják eladni a termékeket.

2014. dec. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Megélni nem nagyon lehet belőle, max. ha feketén csinálod, de azzal meg nagyon meg lehet szívni, ha lebuksz, és ha akkora tételben vásárolsz/adsz el, hogy abból már élhető jövedelmed legyen, akkor hamar lebuksz. Keresetkiegészítésre viszont nem rossz módszer. Én ékszert árultam, amíg Magyarországon éltem és suliba jártam. Egyszerre 5-6 darabot rendeltem be 1-2dollár/darab áron, és 1000Ft fölött hirdettem őket, legtöbbször 1 hónapon belül elkeltek. Zsebpénznek jó volt.
2014. dec. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!