Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez mit jelent? Csak megváltozo...

Ez mit jelent? Csak megváltozott munkaképességű munkavállalók jelentkezését várjuk!

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Pl. rokkant. Akinek a foglalkoztatását külön honorálja az állam, nem kell utánuk annyi járulékot fizetni. Olyan állás, amit ők is el tudnak látni, így a munkáltató ilyet szeretne alkalmazni.
2010. febr. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Leszázalékolt dolgozót várnak.
2010. febr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy érdekes hirdetés.

Nem olyan egyszerű.

Van olyan, hogy hátrányos megkülönböztetés tilalmaé s van olyan, hogy előnyben részesítés kötelezettsége.

Pl.: ha te villanyszerelő vagy és jelentkeztek ketten, te és egy megváltozott munkaképességű, mind a ketten megfeleltek, akkor a hátrányosabb helyzetűt kell felvenni, mert előnyben részesítési kötelezettség áll fenn.

Ha csak te jelentkezel, vagy a megváltozott munképességű nagyon nem felel meg, akkor ha téged nem vesz fel, akkor az lehet hátrányos megkülönböztetés!


Ez alólegy esetben van kivétel, ha alaposan megindokolja, miért csak a megváltozott munkaképességű a megfelelő?

2010. febr. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert brtuálisan felemelték a rehabilitációs hozzájárulás mértékét.

964000 ft/év/fő

20 fő felett foglalkoztató cégnél az átlagos stat.létszám 5%-nak megfelelő megváltozott munkaképességű főt kell foglalkoztania, különben a fenti összeget kell fizetnie.

Hr-es vagyok.

Nálunk ez 5 embert jelent, tegnap szembesítettek azzal, hogy én is így hirdessek, és vegyek fel 5 embert, de "nagyon sűrgösen".

De jó, hogy már csak 5 hónapot kell dolgoznom...egyre durvább, amit a cégvezetők művelnek.

2010. febr. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Indoklásnak az, hogy a rehabilitációs járulékot drasztikusan felemelték, kevés indok arra, hogy ne merüljön fel a hátrányos megkülönböztetés tilalmába "ütközés".

Én nem írom ki mivel foglalkozom, mihez értek, mert ha válaszaimból nem derül ki, akkor nincs értelme kiírni. Ha gondolod, fogadd meg a tanácsom.

Vagy "csendben" ismereteségi körből keress embereket, vagy a hirdetésben az a mondat legyen benne, hogy "elsősorban megváltozott munkaképességű munkatársak jelentkezését várjuk".


Ha valaki utána számol, akkor a 964000 Ft/év egy hatórás, arányosan csökkentett minimálbéres, foglalkoztatásának összes költsége.

A megtakarítás ez a 964000 Ft lehet.

2010. febr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én megváltozott munkaképességűként nem érzem, hogy annyira kapkodnának utánam a munkáltatók.

Lehet hogy az a baj, hogy túlképzett vagyok.

MMK-soknak mindenhol csak minimálbért akarnak adni, mert így kvázi ingyen dolgozik, abba bele se gondolnak, hogy vannak diplomás MMK-sok is.

2012. okt. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!