Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vatera elállási jog? (vevőként)

Vatera elállási jog? (vevőként)

Figyelt kérdés

Nem teljesen értem, hogy ez pontosan hogyan van, mert mindenhol mást olvasok. Három lehetséges variáció fogalmazódott meg bennem:


1.: Nincsen, mivel a Vatera felhasználási feltétele, hogy erről lemondok.

2.: Van, csak átvétel és fizetés után (így a Vatera kap pénzt) élhetek vele.

3.: egyéb.


Továbbá érdekelne, hogy fordított esetben (eladóként) hogy van ez. Illetve ez függ-e a másik fél szándékától?



2015. jan. 10. 16:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Ha jól rémlik, akkor nem érvényes a távollévők között kötött szerződés azokra akik aukción vásárolnak.


De az azonnali ár azaz villámár, szerintem nem tartozik ide. Tehát ha nem licitáltál, akkor szerintem érvényes a 14 napos elállási jog.

2015. jan. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Megbeszéled az eladóval, hogy mégse kéred a terméket. Nem szokott ebből gond lenni, bár értelemszerűen az eladónak nem fog tetszeni!
2015. jan. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%

Vaterán NINCS elállási jog!


Ha nem kéred a megnyert terméket, általában negatív, de találkoztam már olyan eladóval is, aki ilyenkor fizetési meghagyást kér a nyertes nevére!

2015. jan. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
Fordított esetben meg a vevő perelhet!
2015. jan. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
Érdekelne, hogy a tényeken mit tudtatok lepontozni?!
2015. jan. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Úgy látom erre a kérdésre nincs helyes válasz! :-)
2015. jan. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Most akkor mi van? Képek alapján nem lehet eldönteni, hogy valami jó-e.
2015. jan. 12. 21:29
 8/11 A kérdező kommentje:
Az érzékeim azt súgják, hogy gyk-n ennyi hozzászólással egy ilyen kérdést már megválaszoltnak tekintenek, pedig nem az. Nem ismerek senkit, aki tudna erre válaszolni, google-ön sem találtam semmit, ezért maradt a gyk.
2015. jan. 30. 01:10
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Az elállási jog eleve csak fogyasztói szerződésekre vonatkozik. Az adásvételi szerződés pedig akkor lesz fogyasztói szerződés, ha 1: a vevő fogyasztó, és 2: az eladó a szerződést szakmai vagy gazdasági tevékenysége körében köti.


A magánszemély által eladott termékekre tehát NEM vonatkozik az elállási jog. Akár licites volt, akár fix áras.

2015. jan. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Magánszemélynél nincs elállás se garancia. vagyis megveszed a kütyüt az eladótól és ha 1 hét múlva tönkremegy akkor is úgy jártál.

Ha még nem vetted át akkor persze mondhatod hogy mégsem kell, max kapsz egy negatívot, de ha már elrendeztétek akkor max az eladó jóindulatán múlik hogy visszaadja e a pénzt. De postai útnál ilyenkor mindkét postaköltség a vevő kontójára megy, így kb -2000 Ft-tal jár a vevő.

2015. jan. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!