Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fizetnél vagy sem a végrehajtó...

Fizetnél vagy sem a végrehajtónak? Ha igen, hogy?

Figyelt kérdés

A történet: apu vett egy notebookot a vodafonenál, befizetett 40 000ft-ot, és azt hitte, ennyi. De ugye volt rá havi 12990ft előfizetési díj és részlet egyben. Ezt ő nem tudta. Nekem adta a gépet, de a részletet nem említette. Akkor azt mondtam volna, hogy nem kell. A lényeg, hogy nem fizette senki, közben a gépet ellopták.

Most 200 000ft-ot követel a behajtócég aputól. Ő azt akarja, én fizessem ki, mert én csináltam a tartozást.

Ő 160 000ft nyugdíjat kap, egyedül van. Én 110 000ft-ból nevelek 4 gyereket egyedül, és mivel apunál lakunk, ebből 50 000ft-ot adok neki a rezsire, plusz 30 napból 25 nap én állom a kaját. Nem hogy a havi 20 000ft-os részletet nem tudom fizetni, sokszor a gyógyszereket sem.

Gyerektartás nincs, mivel a válás elhúzódik, mert apuka ismeretlen helyre külföldre távozott.

Arról nem beszélve, hogy apu állandóan kiabál, lehülyéz, pedig ő kérte, hogy költözzek ide, mert egyedül nem tudja ellátni magát. 74 éves. De szó nem volt arról, hogy a cselédje és a lábtörlője leszek.

Sőt, nem 50 000ft-ról volt szó havonta, hanem 30 000ft-ról.

Kifizetném szívesen, ha tudnám, de nem tudom. Gyesen vagyok, dolgozni majd áprilisban tudok visszamenni. De január 22-ig be kell fizetnem egy részletet, majd február 5-ig a következőt.

Mi lehetne erre a megoldás?


2015. jan. 12. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Most szól, mikor 200 Eft a tartozás?!


Fizetni mindenképp, ha letiltják a nyugdíjából, annak is te iszod meg a levét!


A gyerektartást meg meg kellene előlegeztetni az illetékes hivatalban, meddig akarsz még várni?

2015. jan. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
apukád nyugdíjából fogják tiltani, mert ő kötötte a szerződést
2015. jan. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem számlára, hanem postán kapja a nyugdíját.
2015. jan. 12. 17:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Szépen a végrehajtó a nyugdíjból tiltatni fogja a 33%ot. Akkor is ha postán kapja. A nyugdíjfolyósítót megkeresni XY végrehajtó úr és ugrott a 33%, a többi jöhet postán. Neked az égvilágon semmi felelősséged és fizetnivalód nincs ezzel kapcsolatosan.

Amúgy szépen apu elé állnék és közölném, hogy hamarosan (amint munkába állsz) költözünk a gyerekekkel és oldja meg az életét egyedül.

Kapni fogsz 110 ezer fizut, plusz a 3 gyerekre maximális adóvisszatérítést, legalább 50 ezer családit, plusz ne várj, intézd a gyerektartást, előlegezze az állam, legalább érdekük lesz az ex felkutatása.


A csekket meg fizesse be édesapád, ha félti azt az igen jó nyugdíját.... különösen mert ha végrehajtóhoz kerül a 200 ezer lesz 500 ezer.... hidd el, tapasztalatból tudom.... csak Telenor...

2015. jan. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!