Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A végrehajtónak által követelt...

A végrehajtónak által követelt pénz kifizetéséhez milyen meghatalmazást kell írnom?

Figyelt kérdés

Ha azt akarom, hogy eljárjanak az ügyemben (mert vki ugy döntött, hogy kifizeti)? Egyszerű 'mezei' meghatalmazást, vagy 'közokiratban foglalt meghatalmazás' vagy 'teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt meghatalmazást'?Melyik szükséges?

További kérdés, hogy az utóbbi típusú meghatalmazás feltétele - úgy tudom -, hogy saját kézzel írott majd aláírt legyen. Elég, hogy ennyi kritérium teljesüljön és akkor teljes bizonyító erejű magánokiratnak számít?


2012. márc. 27. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem értem, milyen meghatalmazásra gondolsz?

Te tartozol, és valaki kifizeti helyetted?

Ide nem meghatalmazás kell, hanem szerződés a tartozás átvállalásáról.

Ebben az esetben a meghatalmazás értelmezhetetlen, hiszen az egy egyoldalú ügylet, bárkinek adhatsz meghatalmazást, hogy fizesse ki a tartozásodat, de ettől még neki azt nem kötelessége megtenni.

A tartozás-átvállalás való erre.

2012. márc. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, kifizetik helyettem. Ezért akartam meghatalmazást írni neki, hogy ezt meg is tudja tenni a végrehajtónál.


Ha szerződést írnánk, ahogy te mondod, azt milyen formában kellene megtenni? Ügyvéd, vagy közjegyző kell hozzá? Vagy egyszerűen írunk közösen egy szerződést, tanúkkal?

2012. márc. 28. 09:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, ehhez nem meghatalmazás kell, hanem szerződés a tartozásátvállalásról.

Nem kell hozzá ügyvédhez mennetek, bár nem ártana, mert azért ennek is - mint a legtöbb szerződésnek - vannak buktatói.

Itt utána olvashatsz, hogy hogyan is működik a dolog:

[link]

2012. márc. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2012. márc. 28. 11:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Szívesen! :)

Mindenképp ügyvédet ajánlok amúgy. Meg kell nézni, hogy esetleg nem esik-e ajándékozási illeték alá az ilyen ügylet (végül is olyan, mintha pénzt adna neked az illető), illetve, hogy egyéb járulékos díj/költség... nem merül-e fel.

Őszintén megmondom, hogy nem tudom ezt most így kapásból, utána kéne nézni. Tényleg érdemes ezt ügyvéddel csinálni, hogy minden biztosan jó legyen, és később ne merüljön fel valami probléma.

2012. márc. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az, hogy kifizeti helyettem, nem jelenti azt, hogy a saját pénzével fizet. Én eredetileg meghatalmazni akartam, mivel nem tudok személyesen elmenni oda. Nem ajándékoz ő nekem semmit. Csak eljárna helyettem.
2012. márc. 28. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!