Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üdv! Jelentkeztem egy munkára...

Üdv! Jelentkeztem egy munkára "sales menedzser" megnevezéssel. SENSACT CÉG. Többi lent. Átverés?

Figyelt kérdés
Utánajártam, nem volt persze a hirdetésben cég megnevezés. Kaptam egy e-mailt, mikorra mehetek be. A cím alapján elviekben a Sensact cégről van szó. Valakinek van róla infója?

#Zepter #sensact
2013. aug. 21. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sok dolog van ami elárul látatlanban egy-két dolgot.


Hol volt a hirdetés? Apróhirdetési újságban..vagy állásportálon?


Milyen volt a hirdetés? Szerkesztett cég logoval ellátott, vagy pár sor..?


Mik az elvárt kompetenciák? "sales" szektorban komoly végzettséget,nyelvtudást, és releváns gyakorlatot várnak el. Ha ennél kevesebbel szóba állnak valakivel akkor szerintem kamu.

2013. aug. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mint írtam, nem volt cég megnevezve. Én derítettem ki. Így nem volt sem logó se semmi. Viszont a leírás nem pár sor volt. Mind1, elmegyek majd az interjúra és megmondják.
2013. aug. 21. 15:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne fáradj, kamu az egész. HR-es vagyok, napi szinten teszünk fel álláshirdetéseket. Cég nevét kétféle okból nem szoktak közölni:


1. ha nem az állásajánló cég, hanem az általuk megbízott közvetítőcég adja fel a hirdetést. Viszont a közvetítőcégnek ilyenkor van logója, és ezek az állások megbízhatóak. Ők azért nem kötik az orrodra a cég nevét az elején, mert akkor jelentkezhetsz te is egyből a céghez direktbe, és ha felvesznek, akkor a közvetítőcég nem kap sikerdíjat.


2. Ha az állásajánló cég teszi fel a hirdetést, viszont nem akarja hogy a konkurenciája lássa hogy épp embereket keres. Ezért azt írja be hogy "könyvelési szolgáltatásokat nyújtó nemzetközi cég" vagy hasonlók. Viszont ha jelentkezel, és alkalmasnak találnak az interjúra, akkor már gond nélkül mondják hogy melyik cég, interjúra céges e-mail-ről hívnak be. Mivel te nem a konkurencia vagy, így te már tudhatod hogy melyik cég, csak a publikum nem.


A fent említett dolog egyiknek sem felel meg, vagyis valami átb.a.szós mlm kamu lehet. Az rendben van hogy a hirdetésben nem volt cég név, de hogy az interjúra hívó e-mailben sem, az egyértelmű. Ha nincs céges szervere egy cégnek, (pl. kiss.jozsef@exxonmobile.hu) akkor komolyan vehetetlen. Ha gmail-es címről írnak, akkor sztornózd a francba, csak az idődet vesztegeted, ott normális állás garantáltan nincs.

2013. aug. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Végül mi lett, elmentél az interjúra? Átverés volt? mik voltak a tapasztalatid? Azért érdekelne, mert hallottam már én is erről a cégről, de nem vagyok benne biztos, hogy ugyanarra gondolok e mint amit te írtál.
2015. ápr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!