Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » "Mire jó" a közjegyző az...

"Mire jó" a közjegyző az adott esetben? Van értelme?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömmel szeretnék autó kölcsönadási szerződést kötni (2 hétre, az én kocsimról van szó). Az a faramuci helyzet állt elő, hogy könnyebb lenne elmenni a közjegyzőhöz mint két tanút felhajtani. A közjegyző helyettesítheti a tanúkat? Van ennek így értelme?


Más: meghatalmazást szeretnék írni amiben eme ismerősömet meghatalmazom, hogy járjon el nekem egy konkrét hivatalos ügyben. Közjegyzővel ezt is letudnám zsírozni két tanú kihagyásával?


Ha mindennek van értelme, mennyibe kerülne mindez közjegyzőnél? Hogy zajlik? A dologban semmi törvénybeütköző, csalás vagy huncutság nincs. A kocsi tehermentes, saját tulajdonú (10 éves kiskocsi). A sztori lényege, hogy én elutazom 2 hétre, addig használja az ismerősöm a kocsimat, cserébe elintéz nekem valamit ami halaszthatatlan sajnos.



2015. jan. 18. 00:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, helyettesíti a tanukat.

Nem, nincs semmi értelme, mert min. 30e forintotokba kerülne.

Igen, a meghatalmazást is meg tudja oldani.


Ne mondd már, hogy nincs kettőtöknek összesen 2 ismerőse, aki alá tudna írni egy kölcsönadási fecnit és egy meghatalmazást...

2015. jan. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!