Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Utánvétel vagy előreutalás?

Utánvétel vagy előreutalás?

Figyelt kérdés

Nagyon nem vagyok otthon ebben a témában, kérlek segítsetek! Eladok egy ruhát, amit postán adok fel. Első kérdés, hogy ezt hogy kell? Dobozba kell rakni? Ha jól láttam, ez így 1000 Ft. Nem lehet olcsóbban megoldani?

A másik kérdés, hogy mi jobb, ha azt mondom, hogy előreutalás, vagy utánvétel? Melyik mit jelent, mi a garancia, hogy én megkapom az árát, a vevő pedig az árut?

Köszönöm a segítséget!



2015. jan. 19. 20:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Ajánlott levélkét is feladhatod 2 kgi-g akár nagyobb méretű bélelt borítékban, akár cipősdobozban is, ha elfér benne. Így olcsóbb, és minél kisebb a súlya, annál kevesebb lesz,mint a csomagdíj.


Előre utalás olcsóbb, így előnybe részesítik, a nem első vásárlók feltéve, hogy nem apróhirdetésben árulod, hanem ellenőrizhető oldalon, pl. vatera, teszvesz és nem első eladásaid egyike.


Amint megérkezik a pénz a bankszámládra, feladod a postán ajánlott levélként, erről tájékoztatod a vevőt és a kapott azonosító számot meg emailben megküldöd a címzettnek. Majd célszerű érékeléseket készíteni, hogy a vásárló bizalom növekedjen, és hatékonyabban tudj később is eladni.

2015. jan. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2015. jan. 19. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!