Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért zár be olyan sok multi...

Miért zár be olyan sok multi Magyarországon? Mi lehet az oka amiért már a Baumax is kivonul az országunkból? Hová mennek majd ezek az ott dolgozó emberek? Miért ürül ki az ország? Miért jó, ha külföldre vándorolnak a magyarok? Kinek jó ez?

Figyelt kérdés
2015. jan. 21. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

erről millió kérdés született már.

ellehetetlenítik a cégeket,hogy a kormányközeli üzletemberek eloszthassanak mindent maguk között.

a munka nélkül maradt dolgozók sajnos megszívták.ennyi embert nem tud felszívni a munkaerő piac.marad a közmunkás életpálya.

hogy mindenki elhúz,az főleg az országnak nem jó..de minek maradjon szenvedni az,aki máshol amúgy elboldogul?

2015. jan. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Nekünk. Szóval kezdjük már ott a történetet, hogy az embereknek azért nincs munkájuk, mert bejött a multi, megölte kis boltjukat, vállalkozásukat stb, aztán éhbérért felvette őket. Multi az kell a halálnak, csak a pénzt szipolyozza ki.
2015. jan. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó, butaságokat beszélsz! Ezek a multik sokkal több embert alkalmaznak, mint az a pár kisbolt, ami esetleg miattuk zárt be. Hozzáteszem az én városomban egyetlen komolyabb bolt sem zárt be azért, mert bejött a Tesco, a Spar vagy a Lidl. A rendszerváltás előtti kereskedelmet sírod vissza, amikor még csavart is csak protekcióval lehetett venni?
2015. jan. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
3# én is ezt akartam írni,hogy sokkal több embert foglalkoztatnak,ráadásul a magyar vállalkozókat sem kell félteni,ami a melós kizsigerelését illeti.
2015. jan. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
86%

Jön helyette a másik multi. Kivonult a Bricostore is, az összes helyén Obi lett. Oda nyilván kellett kb ugyanannyi alkalmazott. Most kivonul a Baumax, állítólag valami bútordiszkont jön a helyére. Oda is kellenek majd emberek.

A Baumax két dologra hivatkozott: az egyik a gazdasági környezet, a másik meg az, hogy szerintük is túl telített a piac, amit úgy írtak, hogy "Magyarország legfeljebb két barkács-láncot tud eltartani". Én eddig egyikben sem találkoztam túl nagy tömeggel...

Amúgy rendszerváltás után, illetve EU csatlakozás után tömegével jöttek az új piacra ezek a cégek, nem csak a barkács. Ezerrel beruháztak, szerintem 5x annyi üzlet van, mint korábban. Természetes, hogy nem lesz mind nyereséges, és valóban sok nem is tudott nyereségessé válni. Egyszerűen túl sokan vannak, így értelemszerű, hogy előbb-utóbb megpróbálják csökkenteni a veszteségüket és itt-ott bezárnak.

2015. jan. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Budaörsi Baumax helyére valószínűleg bútoráruház fog jönni. Nem tudom, ki írta már. Egy kis vállalkozás hol foglalkoztatna annyi embert, mint a Baumax vagy bármely más multi? Lehet szidni a nagy cégeket, de több száz embernek adott munkát. Tesco is fontolgatja, hogy elhagyja az országot. Vasárnapi zárás miatt is több száz ember lesz munkanélküli. Értem én, hogy külföldön már ezer éve így van, de nem ott vagyunk s nincs olyan színvonal idehaza.
2015. jan. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!