Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek ha Budapesten...

Szerintetek ha Budapesten bemegyek egy kávézóba/boltba és kérek egy ott dolgozó embertől 3000 forintot azzal, hogy másnap 5000-et hozok vissza, mennyi esély van rá, hogy adnak csak úgy?

Figyelt kérdés
Illetve hány kávézót kéne ehhez végigjárni?
2014. jún. 2. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
0 zéró
2014. jún. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
A hülyéket nem Budapesten kell keresni.
2014. jún. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Semmi.
2014. jún. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
ha otthagyod a személyid, és egy vagyontárgyad, akkor esetleg, de még így is közel a 0 az esély.
2014. jún. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
az osszeset, es a vegen pontosan annyi penzed lesz, amennyivel elindultal: 0.
2014. jún. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mivel naponta számolják a kasszát, nem örülne senki egy ekkora mínusznak mert vannak helyek ahol emiatt kirúgják az embert.


Te amúgy adnál egy vadidegen embernek pénzt azzal az indokkal hogy másnak visszahozza borravalóstul?

2014. jún. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Őszödi Ferenc ***** válasza:
Próbáld meg, max kidobnak a helyről.
2014. jún. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

No, akkor azt hiszem (majdnem) mindenkinek (aki ezt még visszaolvassa) meglepetéssel tudok szolgálni.

Ez kb. 2 éve történt, de most valahogy eszembe jutott.

Otthonfelejtettem a pénztárcámat, mikor az egyik barátnőmmel találkoztam (én is nő) vagyok, és ez az ötletem támadt, amiért a barátnőm természetesen hülyének is nézett. De mondtam neki, hogy miért ne, mit veszíthetünk, amúgy egy érdekes kísérlet.

A harmadik helyig kellett csak elmenni (két csemegebolt után egy kávézóba), ahol bár elég bizalmatlan volt a kedves pincér hölgy, de semmit nem hagytam ott, személyit és vagyontárgyat sem (csak megmutattam a személyimet, amivel ugye nem sokra megy, meg hagytam egy telefonszámot), vázoltam a helyzetet, hogy miért kell a pénz, és adott 3000 forintot a saját pénzéből.

Másnak, mikor visszamentem az 5000 forinttal egyrészt nem akarta elfogadni (!), mondta, hogy a 3000 teljesen jó, úgy kellett rátukmálni, másrészt mondta, hogy először azt hitte, hogy valami kandikamerás műsor, aztán amikor elmentünk a pénzzel, akkor inkább csak remélte, hogy valaha viszontlátja, de hogy mennyire örül, hogy "vannak még ilyen emberek a világban", mi mondtuk neki, hogy mi is örülünk, hogy ilyenek vannak, mint ő, még elbeszélgettünk egy kicsit, megköszöntük a segítségét és továbbáltunk.

Szóval valószínűleg ez egy igen szerencsés kivétel volt, de azért tényleg örültem, hogy még létezik ilyen fajta bizalom.

:D

2014. jún. 3. 11:03
 9/10 A kérdező kommentje:
már csak azért emeltem ki, mert szerintem ez olyan jó dolog (legalábbis számomra kellemes meglepetés volt) és szerettem volna, ha többen látják a végkifejletet, de úgy látom azért ezt nem sokan látják így. :)
2014. júl. 2. 14:49
 10/10 anonim válasza:
hu...lye aki ad
2021. jan. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!