Hogy a francba?

Figyelt kérdés

Néztem vaterán tápegységet. 2300-ért adnak olyat ami nekem kell. Ez ebayon 2800-3000 Ft körül van.

Aztán találtam vaterán egy másik eladót, ő 1300-ért adja ugyan ezt, csakhogy számlával és garanciával.

Ezt hogy a francba csinálja? Szerintem maga a gyártási költség kb. 1500 ft. Akkor, hogy tudja ő ennyire olcsón beszerezni?


2015. jan. 24. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Az esetleges szállítási költséget is megnézted?
2015. jan. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom OEM tápok.


Úgy, hogy Eu-n belül áfa nélkül beszerzi egyben a házzal a gépet. Majd a házat eladja táp nélkül olyan áron, hogy minimális haszna legyen rajta a beszerzéshez képest, ami alapból így 27% mínusszal történt (pl. 18 euros ház táppal, eladja a házat magát 5990-ért) .


A táp onnantól kezdve csak plusz. Így ha 1000-1300 Ft-ért is adja, akkor egyfelől vinni fogják mint a cukrot, hiszen máshol 2-3000 ezer alatt sincs nagyon.


Összességében a 18 euros házat táppal eladta 7290-ért, amit táppal együtt nem is biztos, hogy megvennének, hiszen egy gamer gépet nem fog kiszolgálni egy 450 Wattos táp rendesen, de attól még a ház nézhet ki jól, amibe más vevő beleveszi a nagyobb teljesítményű, jobb minőségű tápot is és olcsóbban megússza a gamer gépet, mintha egy minőségi 20-25000-es házat venne táp nélkül. Igaz annak idején én 2000-2500-ért adtam, amíg ment ez a biznisz, de épp hasonló árverseny okok miatt hagytam inkább fel ezzel.


Annak idején ennek a "továbbfejlesztett" változata volt a szállító levélen beimportált számítógépházak, amikbe komplett konfigurációk voltak számla nélkül összerakva.Így azok az eszközök hasonlóan olcsón kerülhettek értékesítésre, igaz mint utóbb kiderült garancia nem volt semmire, mégha a nagyker úgyis adta ki. 2000-es évek közepén végén nagy razziák voltak ezzel kapcsolatban, sokakat számoltak fel.

2015. jan. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha átveszem személyesen a szállítás ingyenes.


Nem OEM tápok!


Kb. ilyen tápról van szó: [link]


Most néztem, és amit Én tudok rendelni külföldről (ahol csak 5% az áfa!!) ott hálózati kábel nélkül 1000 Db-nál jön ki a darabár nagyjából 2800-ra.

Ő meg hálózati kábellel számláva adja 2300-ért.


Ezt nem értem. Ez lehetetlen. Ez az jelenti, hogy kb. 1800-ért vette. És akkor nincs rajta haszna.

2015. jan. 25. 12:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy lehet rálátásunk, hogy egyesek milyen árképzést használnak és miért.


Én pl árulok a vaterán egyes dolgokat, számlára nagyker ár alatt.


Vagy azért, mert én is olcsóbban vettem (mondjuk a gyártótól) vagy azért mert ki akarok szállni belőle, akár bukóval is.


Az iparág specialitásait nem tudom, de szerintem azt Norbi elég jól leírta.

2015. jan. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jól leírta, csak most nem erről van szó.

Ez az eladó nem kispályás! Nevezhetjük profinak is. Több 10 ezer eladása van és több ezer terméke van feltöltve.

Nem kezdő, biztos, hogy nem szórja ki a termékeket!


De ha igen akkor is + fizetnie kéne! Ven erre egy törvény. Nem tudom mi a neve, de ha valamit beszerzési (vagy előállítási) ár alatt ad el akkor büntetést kell fizetnie.

Ezt volt a tesco és auchan áruházakkal is mikor a dinnyét túl olcsón adták. Biztos emlékszel, a termelők a parkolóban törték zúzták a saját terméküket. :D (Kis ostobák :D )

2015. jan. 26. 02:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!