Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Francba most mit tegyek,...

Francba most mit tegyek, kidobtam 20 ezer ft-ot az ablakon?

Figyelt kérdés

Mármint nem szó szerint, hanem...

Tegnap éjjel rendeltem egy Webshopban 20 000 ft értékben termékeket, és a szállítási formát postai csomagautomataként jelöltem meg. Mivel a jelen esetben szexshopról van szó, a régi mobiltelefonszámomat adtam meg, amit már évek óta nem használtam, ezért idő közben kiadták másnak. AZtán ki is fizettem bankkártyás tranzakcióval és kaptam délben az értesítést a webshoptól, hogy a Postán feladták a csomagot, másnapra kikézbesítik az automatába és a kódot, amivel ki lehet nyitni, a Posta küldi el nekem SMS-ben. Na erre megállt bennem az ütőér. Persze ha 2 napig nem veszik ki a csomagot az automatából, utána a Postahivatalba kerül és 10 napig van ott. De akkor már csak személyazonossági igazolással tudom átvenni, ami viszont megint pehh, mert mivel Sex shopról van szó, kicsit más, de hasonló keresztnevet adtam meg, mint a valóság. Ha meg a régi telószámom tulajdonosa kiveszi az automatából, akkor is lőttek 20 000-nek. :O


Viszont esetleg ha ő eltulajdonítaná, perrel fenyegetőzhetnék (mivel ismerem a telefonszámát, így a Rendőrségnek már lenne is gyanúsítottja), és akkor megijedne és visszaadná? Szerintetek? Vagy ha a postán köt ki, akkor hogy adassam ki magamnak, úgy hogy nem kérik el a személyim?

Tudom, hülye voltam. Legközelebb okosabb leszek. :/



2015. jan. 8. 23:50
 1/10 anonim válasza:
100%
Ha csak a keresztneved más, vezetéknév,cím megegyezik, akkor sztem nem nagyon foglalkoznak vele a postán...ráfogják, hogy elírták...
2015. jan. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

És miért nem szólsz az üzletnek, ha kapcsolatban állsz velük?

Nem ismerem a rendszert, de lehet hogy hatástalanítani tudják a kódot. Ha nem ők, akkor kérésükre a Posta.

Az sem lenne okos megoldás, ha az sms tartalmazná az átvétel helyét is. Biztonsági kockázat.

Ami a személyes átvételt illeti:

Diszkréten szokták csomagolni ezeket. Te tudod, hogy domina cucc van benne, jó kis korbáccsal, de a postás csak egy jellegtelen dobozt fog látni.

2015. jan. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Arra nem gondoltál, hogy felhívod a számodat és elkéred a kódot, elmondod, hogy tévedésből a régi számod adtad meg. OMG


Meg kell adja, mert honnan tudnád, hogy kapott SMS-t.

2015. jan. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
58%
Ja...nem kell mindjárt feljelentést tenni :D lazulj le
2015. jan. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Na írtam neki egy SMS-t, most már késő van,majd holnap fogom felhívni a régi számomat...


A boltnak is írtam, remélem tudnak valamit tenni.


(Mellesleg #2 A csomagban nem domina szadomazo cucc van :DD hanem síkosító, maszturbátor, péniszápoló és egyéb nyalánkságok...)

2015. jan. 9. 00:09
 6/10 A kérdező kommentje:

# 1 Sajnos a cím is el van írva, ugyanaz az utca, de tök más házszám, ahhoz elég részegnek kell lenni hogy így 1esre írja el valaki a 6-ost.

# 4 Nem is rögtön jelenteném fel, csak ha nem adja át megmondom neki, hogy meg fogom tenni...

2015. jan. 9. 00:13
 7/10 anonim válasza:
79%
majd mondd el,mi lett :)
2015. jan. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Mivel az ilyen terméket diszkréten csomgaolják, megadhattad volna az eredeti nevedet. De ezt mindig feltüntetik a weboldalon. 20 ezerért? :D Abból futja kettő ku.vára, és legalább hús-vér. :D De tet tudod.
2015. jan. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%

Nekem egy Heves megyei autófényező számát adták(választhattam,és akkor még nem tudtam,hogy ez hogy működik),és azóta lehetett volna megannyi ember,akit átverhettem volna,mert senki se lepődött meg,hogy fiatal női hang szólt bele a telefonba.


Szerintem ne fenyegetőzz semmivel,hiszen ő nem lopott semmit,ráadásul nem ő tehet erről az egészről.Én végigtelefonáltam az egri unicredit bankot(nekik mondtam,hogy az ügyfélt értesítsék,hogy minden műveletről,amit a pénzével csinál,arról én kapom az sms-eket,és ekkor a bank intézkedett,azóta rendben van minden).


Szóval ilyenkor az átlagos ember fogja magát,és feltárcsázza a lehető legtöbb ismeretlen számot.Én először egy ügyfélt hívtam(mert azt hittem,hogy rokon),és akkor elmondta,hogy ki ez az ember,akinek a számát kaptam,aztán pedig a Heves megyei UniCredit bankot hívtam.

Véleményem szerint vagy nem csinál semmit ez az ember,és oda a csomagod,vagy pedig neked kéne elhívni őt egy találkozóra.


Mit fenyegetőzöl,ha te voltál a barom?

2015. jan. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
"majd mondd el,mi lett :)" --> Szerencsére a Posta elküldte nekem emailben is a reg. kódot, úgyhogy most megyek és kiveszem az automatából. Remélem nem előzőtt meg a régi telószámom tulajdonosa. :D
2015. jan. 9. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!