Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üdv. Röviden-Budapesten...

Jony06 kérdése:

Üdv. Röviden-Budapesten dolgoztunk 1 vállalkozonál az épitkezésen 3 hétig,1. 000 forintos órabérben. Munkaszerzödesünk megvan és van fizetési szándéknyilatkozat is, ahol aláirással és bélyegzövel van ellátva 2 tanu jelenlétében?

Figyelt kérdés
A vállalkozó december 20ka óta csak igérget de 1 forintot sem ad, mondván, hogy ö sem kapta meg a pénzét, igy csak akkor fizet ha neki utalnak.4 kollégámmal dolgoztunk,420. 000 ft-al tarotozik csak nekünk (rajtunk kivül még 12 kollégánk se nem kapta meg a bérét, ugyan ezen okok miatt - az elérhetöségeik megvannak) Hogyan tudjuk megkapni a pénzünket, ha a kft ügyvezetöje, nem az aki minket alkalmazott, de a bélyegzö az alkalmazónknál van és ö is aláirta a fizetési szándéknyilatkozatot január 5i határidövel?
2015. jan. 25. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha munkaszerződésetek van akkor munkaügyi bíróság, vagy esetleg fizetési meghagyás indítása a kft ellen. Egy baj van, hogy kft körbetartozás esetén akár időközben csődöt is jelenthet, és lehet nem is ti lennétek az egyedüli követelők, hanem csak a sokadikok a sorban.
2015. jan. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Esetleg más megoldás a munkaügyibiroságon kivül nincsen?

Rendörség, vagy NAV?

Mert gondolkodtam már azon is, hogy a rendörségen feljelentem szándékosan és elöre kitervelt csalás vádjáv, a NAV-nál pedig, mert nem jelentett minket be, azaz hogy ö alkalmazott a szerzödésben foglaltak alapján.

2015. jan. 26. 13:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól a pénzed még nem térül meg belátható időn belül...
2015. jan. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, akkor egyedül, ami járható ut, hogy a fizunkat is megkapjuk, ez a munkaügyisek, ugye?
2015. jan. 26. 17:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem munkaügyi, meg közjegyzőt érdemes lehet megkérdezni, hogy van-e értelme fizetési meghagyásnak. Mert az elvileg tartozásról szól két fél között. Ha nem mondd ellent , akkor pár hónapon belül már láthatsz belőle pénzt, de annak is van költsége, amit Neked kell megelőlegezni igaz majd azt is rajta hajtják be utólag.
2015. jan. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!