Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Székesfehérvárott miért...

Székesfehérvárott miért szűkebb a választék szolgáltatások terén, mint más hasonló népességű megyeszékhelyen?

Figyelt kérdés

Nincs éjjel-nappal nyitva tartó kocsma. Nonstop bolt is alig-alig akad, az is a város másik végében.


Norvég/svéd/portugál/japán/kínai/hindi (satöbbi) nyelvoktatás nem is létezik Székesfehérvárott.


Felsőoktatási képzés a kevéske műszaki képzéseken kívül jóformán nem is létezik. Egy árva agrárjellegű vagy természettudományos vagy társadalomtudományi képzés sincs Székesfehérvárott.


A tömegközlekedés Székesfehérvár elővárosában siralmas, a forgalmasabb vasútvonalak relatíve szörnyűek, a buszközlekedés úgy-ahogy nincs vagy ha van az is nyomorultul rossz.


Miskolcon, Debrecenben, Győrben (sattöbbi) megyeszékhelyeken ellenben a fentebb említett szolgáltatások többsége megvan. Sőt! Még Gyulán is létezik 1-2, amely sokkal kisebb népességgel rendelkezik, mint Székesfehérvár.



2015. jan. 25. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Három eset biztosan lehetséges:


1; nem veszed észre az említett szolgáltatásokat, és igazából megvannak ezek. Nem hiszem, hogy valóban komolyan elszántan kerestél volna norvég nyelvtanárt a városban. Meg hindit is.


2; "szomszéd fűje" jelenség, vagyis távolról minden szebb. Távoli városok hibáit nem veszed észre. Nekünk pl. Budapest koszos, büdös, tele van cig.nnyal, szeméttel és kutyaszarral, a külföldiek szemében meg az egyik legfelkapottabb turisztikai célpont.


3; nincs rá igazi igény. Ha lenne, hidd el, vállalkozók már betöltötték volna a piaci rést! Ha mégsem, előtted a nagy lehetőség!!!

2015. jan. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én Székesfehérvár mellett lakom,Pécsett tanultam, és szerintem igazad van. Székesfehérvár egy túlnépesedett falu.

Kocsmát ugyan nem keresek, nonstop azért akad. Bár ezek azért nincsenek elszaporodva,mivel a Tesco és az Auchan pl. nonstop, emellett nehéz konkurenciát tartani. Konkrétan tudom, mert apámnak volt egy, és be kellett zárnia, amikor a Tesco megnyílt.

A felsőoktatás az valóban pocsék, szomorú, hogy Pécsre kellett járnom, mivel Pestet utálom, ez volt a második legközelebbi. Kocsival 2,5 óra, de a tömegközlekedés miatt nagyjából egész vasárnap utaznom kellett.

Fiatalabb koromban a szórakozóhelyek miatt én is szomorkodtam, nyáron még oké, hogy közel a Velencei-tó még a Balaton is, de télen is elég siralmas a választék.

Talán pont azért, mert nincs felsőoktatás, a fiatalok nem itt buliznak.

A vezetés volt rossz nagyon sokáig, pl. általában nem engedik, hogy a belvárosban csináljanak Plázát, itt igen, ezzel a belvárosi kiskereskedelmet gyakorlatilag teljesen halálra ítélték.

Ugyanakkor alap, hogy állampárti polgármestert kell választani, különben egy fityinget sem kap a város az államtól. Fideszes kormány alatt MSZP-s polgármester volt sokáig. Egy csomó beígért fejlesztésre nem kapták meg a pénzt. Azért meg lehet nézni, hogy most fideszes a polgármester, az elmúlt években kb. 10-szer annyit fejlődött a város, mint az elmúlt 15 évben együttvéve.

2015. jan. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: még a nyelvoktatásról: valóban siralmas. A férjem középfokú angol tanfolyamot keresett, nagyjából hónapokig várt, mire összejött a létszám, és mindenkit becsaptak egy csoportba, ő középfok közel állt, a többiek még megszólalni sem tudtak, teljesen kidobott pénz volt. Én spanyolt tanulnék, nincs. Van magántanár, persze, az igaz, de ahhoz még helyinek sem kell lenni, mert Skype-on még külföldi tanárt is találsz, ha meg tudod fizetni.

Szerintem erre is a felsőoktatás hiánya a válasz, egyetemista koromban Pécsett jártam nyelviskolába, ahol komoly szintfelmérővel döntötték el, hogy melyik csoportba járjak, nem pedig az volt, hogy örültek, hogy jelentkezett 10 ember, aztán betették őket mind egy csoportba...

2015. jan. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kutyaszar, szemét,cigány Fehérváron is van bőven...
2015. jan. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Fehérváron élek, bár nem itt tanultam, hanem Veszprém, és BP.Sok igazságod van.Mondjuk a nonstop kocsmák nem érdekelnek, de bizony lehetne!Már nem politizálok, de néha hatalmas hülyeségekre költik a pénzt /lásd: Romkert, és még sorolhatnám./Most Fidesz van. Világít a fő utca. Persze, vannak rendezvények,--jók is--. Megnyílt az első Paleo-központ, hatalmas választékkal.Igaz, közel van BP. ott meg az utazás sok.Mint reklámos régióigazgató, mondhatom nehéz volt, mert Budapest közel van.Okos emberek itt is vannak.Ez biztos! De a buszközlekedés is rossz, de ki mondja ezt el??? SENKI! Ki hallgatja meg? SENKI.Operába, szinházba autózunk Pestre. Sok minden közel van, ez jó. Ám, nagyon sokban igazad van..
2015. jan. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, az is baj, hogy Budapest közel van. De pl. napi szinten munkába ingázni azért elég messze van.
2015. jan. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A lányom, évekig Pesten dolgozott. Mostanra elfáradt a reggeli, inkább hajnali keléstől. 3 óra, fél 4.
2015. jan. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bizony, munkahelyből van kevés itt a városban! Ezen kéne változtatni!
2015. jan. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!