Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fodrászat indítása Katasként?...

Fodrászat indítása Katasként? Mit lehet tudni róla? Megéri? Pályakezdőként. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Pályakezdő fodrász vagyok. Szék vagy fodrászat bérléssel szeretnék belefogni a fodrászkodásba. Ahogy értelmeztem legtöbb helyen katasként lenne érdemes!?


Valaki aki jártas ebben,írna nekem pár dolgot az indulásról és egyéb ezzel járó dolgokról.


Ne jöjjön senki a könyvelő felkeresésével, idővel az lesz!

De előtte szeretnék infókat olyanoktól,akik benne vannak vagy voltak.

Előre is köszönöm.



2015. jan. 26. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is nézegettem a témát, és kíváncsi leszek a válaszokra is. A legtöbben katások, igen, úgy tudom 50 ezret kell így havonta államnak fizetni, ezen kívül bérleti díj, rezsi, és az eszközök, fogyó cuccok ára. Eleinte sokat kell költeni marketingre is. Én úgy számoltam, havi 90-100 ezer Ft-ra jönne ki a befizetni való, tehát amit azon felül keresnék, az lesz az enyém. Egy kezdő fodrásznak van kb. napi két vendége ha átlagos helyen van az üzlet. Szóval szerintem az első két évben nem keresnék egy fillért sem, de utána talán már ha elég ügyes vagyok és belendül az üzlet, valamennnyi maradna nekem is, olyan 60-80 ezer Ft bevételt talán össze tudok hozni havonta magamnak majd napi 6-8 vendéggel.
2015. jan. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja még az iparűzési adót elfelejtettem, az is van, bár az gondolom nem olyan sok.
2015. jan. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

50e Kata ha van bevételed ha nincs + helybérlet 25-50e + alapanyag Xe.


Számold ki, hogy milyen árban és mennyi vendéget kellene fogadnod naponta, hogy 0ra illetve,hogy +minimálbérre kigyere.


Egyből eldől, hogy megéri e vagy sem!



Nincs vendégköröd, sem pénzed, minimum 1 évi tartalék, ami olyan 1 milla alaphangon, akkor felejtős.


Dolgozz ismerősi körben, készíts fotót a remekműveidről, csinálj portfóliót.

2015. jan. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én azt mondom megéri vállalkozni, de csak ha tényleg alapos költségvetést csinálsz előtte és tudod marketingelni magad (facebook, ismeretségi kör, szóróanyag, hirdetések, akciók stb), nem árt ha kitalálsz valami +, amit más fodrász nem csinál, ez egy elég kreatív szakma, a nélkül nem megy. Én is katás vagyok, havi 50e-et kell átutalni az államkincstárnak. Ez szerintem korrekt, más aki alkalmazottként dolgozik 8 órában attól is levonnak ennyi ilyen-olyan járulékot. Párom pl. az Auchanban dolgozik, néztem egyszer a papírját és meglepődtem, hogy mennyi mindenre vonnak le tőlük, csak ugye az szépen hangzik, hogy alkalmazott és megkapja minden hónapban az x fizetését. Csak egy ötlet, én ha fodrász lennék eleinte lehet nem is bérelnék helyet. Hirdetném magamat panelokban, kis településeken, hogy házhoz megyek. Sok idős ember van akik mondjuk már nem nagyon járnak el, de adnak magukra. Vagy akinek nincs sok ideje, dolgozik stb. Én nem ismerek egy fodrászt sem aki így dolgozna. Ameddig nincs bejáratott vendégkör én nem bérelnék üzlethelyiséget. Viszed magaddal a kis számlatömbödet és annyi. Ha már többedszerre mész, lehet azt sem kell vinned... Ja és a mamikák szeretnek jattolni:).
2015. jan. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos a házhoz menéssel az a baj, hogy legtöbb helyen nincs olyan mosdó+szék, hogy a hajfestéket le lehessen rendesen mosni, illetve a fürdőszoba enyhén koszos lesz utána. Ha csak hajat vágni megy házhoz, akkor meg nem éri meg, ha beleszámolja az útiköltséget+utazás idejét is, akkor annyit kell elkérnie, amennyit nem szívesen fizet ki senki.
2015. jan. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem minden megoldható. Nehéz egyébként is olyan dolgot találni manapság ami még nincs és ha ilyen "rést" talál az ember ki kell használni. Biztos vagyok benne ahogy van mobil masszázs ágy stb, ki lehetne erre is találni megoldást csak egy ügyes kezű ember kell. Valami olyasmi mobil dologra amit pár perc alatt össze lehet szerelni helyszínen. Most nem nagyon agyalok rajta de pár nap alatt erre is lehetne találni megoldást. Biztos van valami olyan anyag is fólia, vagy bármi ami egyszer használatos, leteríti az ember a kuncsaft alá és a hajdarabok, festékpaca ami lehull stb (nem értek hozzá nem szakmám), de a munka végeztével csak összecsomagolja az ember és mehet a kukába, nincs vele söprögetés, felmosás stb. Nem is értem miért nem használnak a fodrászok ilyet. Én pl utálom mikor nekiállnak ott söprögetni körülöttem, mindenhol haj stb.
2015. jan. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hordozható állványok vannak:

[link]

2015. febr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!