Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi a törvényileg előírt...

Mennyi a törvényileg előírt munkahelyi WC-k száma?

Figyelt kérdés
Munkahelyemen, az irodában 18-an dolgozunk (3 nő, 15 férfi), és egyetlen WC-nk van. A munkavédelmi jogszabályban csupán annyit találtam, hogy elegendő WC-t kell biztosítani, de arra nem tér ki, mennyi számít elegendőnek.

2015. jan. 30. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
21%
Neked megis hany WC lenne eleg?!
2015. jan. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nekem elég egy, viszont rajtam kívül 17 ember dolgozik abban az irodában, ami sokszor várakozási problémát vet fel.


Mellesleg kérdésre kérdéssel válaszolni illetlen dolog (ha csak nem érted a kérdést). Ráadásul a kérdésed nem több puszta trollkodásnál, így köszönöm szépen a semmit.

2015. febr. 1. 17:20
 3/3 SCHMIDT Róbert válasza:
64%

A 253/1997 Korm. rend. (OTÉK) szabályozza a kérdést:

99. §

(3) Az építményekhez és az (1) bekezdés szerinti területekhez az illemhelyek számát az egyidejű használóinak a tervezett, becsült összlétszáma alapján a következők szerint kell megállapítani:323

a) 200 főig 10 fő részére legalább egy közös, 10 fő létszám felett nemek szerint külön illemhelyet kell létesíteni, minden megkezdett

aa) 15 fő női létszám részére legalább 1 WC-fülke, illetőleg

ab) 40 fő férfi létszám részére legalább 1 WC-fülke és 1 vizelde vagy 2 WC-fülke létesítése szükséges;

b) 200-1000 fő összlétszámhoz minden megkezdett

ba) 30 fő női létszám részére legalább 1 WC-fülke, illetőleg

bb) 80 fő férfi létszám részére legalább 1 WC-fülke és 1 vizelde vagy 2 WC-fülke létesítése szükséges;

2016. máj. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!