Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek munkahelyi zaklatás...

Mit tegyek munkahelyi zaklatás ellen? Hogy leálljon végre?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, a főnököm visszaél azzal, hogy munkanélküliség van és két gyerekkel nem is kapkodnak értem a munkaadók. Szóban zaklat elsősorban, de próbált már tettleg is. Kell a pénz és az állás, de ezt nem akarom már eltűrni.

A helyzetet bonyolítja, hogy a munkahelyi központ által támogatott "hátrányos helyzetű" munkavállaló vagyok, tehát velük is szerződésben állok egy évig.

Kétszer már összevesztem vele, hogy mégis mit képzel, akkor leállt egy hétig, de megint újra kezdte, el vagyok keseredve.

A tragikomikus az egészben, hogy még az apámnál is idősebb, csak nem veszi észre az idő múlását, gusztustalan az egész helyzet. Szerencsére nem találkozunk minden nap, de tartok tőle, hogy botrány lesz, mert elviselhetetlen légkört teremt.

Keresek másik állást közben, de sajnos nem sok sikerrel.



2014. aug. 5. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

"A helyzetet bonyolítja, hogy a munkahelyi központ által támogatott "hátrányos helyzetű" munkavállaló vagyok, tehát velük is szerződésben állok egy évig."

A munkáltatód áll szerződésben a munkaügyivel, nem te.


A főnököd ellen pedig tegyél panaszt a főnökénél, vagy a cég tulajdonosánál.

Ha a főnököd a cég tulajdonosa, akkor azonnali felmondással élhetsz. Persze csak ha bizonyítani is tudod a zaklatást.

Ebben az esetben közlöd vele, hogy a felmondásodba indokként a zaklatást írod és a felmondóleveled (tekintve a támogatott helyzeted) elküldöd az illetékes munkaügyi központnak is.

2014. aug. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Aláírtam én is, hogy részt veszek a programban. Lehet, hogy tényleg csak a fenyegetés válik be, már tényleg nem tudom, mit tegyek, tudja, hogy férjem van és gyerekeim és világosan megmondtam kétszer, hogy nem fekszek le vele és hagyjon békén. Ő a legfőbb főnök és mondom, közel 70 éves, eleinte nem is értettem, mit kérdezget hülyeségeket, hogy féltékeny-e a férjem meg mit mondogatja, hogy csak munkatárasak lehetünk, én nem mozdultam rá, a hideg ráz tőle mindenhogyan.
2014. aug. 5. 09:20
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Nem túl etikus, de én bizony bekapcsolva "felejteném" a telefonom hangrögzítőjét a zsebemben egy párszor- aztán megemlíteném neki...
2014. aug. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
Diktafon, kamera ma már minden mobilban van!
2014. aug. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%

Ha tényleg tudod bármivel (akár tanúval is) igazolni, hogy zaklat, akkor azonnali hatállyal megszüntetheted a munkaviszonyodat, hivatkozva arra, hogy X. Y. napokon zaklatott, többszöri felszólítás ellenére is, ezzel lehetetlenné tette a munkaviszony további fenntartását. Az átvételt a saját példányodon irattasd vele alá, és egy dátum is kerüljön rá. Onnantól számítva 30 napon belül a munkaügyi bírósághoz fordulhatsz anyagi és erkölcsi kártérítésért is. A kényszerű helyzetből adódó mindenféle károd megtérítését kérheted a munkáltatótól. Akár jövedelemkiesést is.

Ezt gondold végig. A hivatalos út ez. És persze van a nem hivatalos is...

2014. aug. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!