Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valaki vaterán árul (számla...

Ha valaki vaterán árul (számla nélkül. ) és megkéri az egyik régi barátját, hogy nála is lehessen átvenni a csomagokat, akkor ez a másik fél is büntethető?

Figyelt kérdés

Van egy régi haverom aki vaterázik. Külföldről veszi és itthon adja el. Kb. úgy mint a vaterások nagy része.


Én másik városban lakom, de most megkért, hogy mi lenne ha hozzám is rendelne 1-2 terméket és akkor én is átadhatnám a vevőknek.

Engem így megbüntethetnek?


2015. febr. 1. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha csak átadó vagy és nem vagy benne a buliban - magyarán kapsz egy csomagot, amit át kell adnod, de papíron nem bizonyítható, hogy tudod mi van benne és mi ez az egész - akkor nem. Csak a munkáltatód (haverod) büntethető, ha pénzt kapsz a dologért.
2015. febr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem felejtsd el!


Honnan tudod mi lesz a csomagban? mondjuk ha véletlen lesz benne 1kg kokain, és a rendőrök épp nálad találják azt meg, akkor nem fogod tudni kimagyarázni, hogy az biza a haveré.

2015. febr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 SándorÚr ***** válasza:
nem leszel büntethető
2015. febr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudod mi lesz a csomagban. Ki is kell bontanom.

Külföldről rendelné az Én címemre. Ki kell bontanom a csomagot, hogy nehogy rajta legyen az ár és észrevegye a vevő.


Majd ezt kell továbbadnom.

2015. febr. 1. 20:31
 5/7 anonim ***** válasza:

kor nagyon buta vagy, ha belemész.

Rád fogják terhelni az esetleges vámot, egyéb költségeket.

Gondolom a haverod erről "elfelejtett" tájékoztatni.

2015. febr. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nincs vám, meg semmi egyéb költség!!
2015. febr. 2. 17:35
 7/7 anonim válasza:

Hozzád rendelik az árut. Nálad van az áru.

Nálad veszik át a csomagot.

Neked fizet a vevő gondolom..

Csak valaki más rendeli meg?


Szerintem nehéz lenne bebizonyítani hogy létezik egyáltalán valami barát.. Mert így bárki kijátszhatná, hogy kamu névvel megrendelem, kamu módon kifizetem (western unionnal vagy hamis személyivel vagy bármi), vagy csak egy ismerősömet megkérem hogy hadd fizessek a kártyájával, mert nekem nincs de odaadom neki a pénzt, és kamu névvel hirdetem vaterán, és igazából én csinálnék mindent, de nem tudják, hogy én követtem el, mert azt mondom a haverom volt..

Így nagyon könnyen kijátszható lenne. De lehet, hogy kijátszható, nem tudom.

2016. máj. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!