Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az intrum tud velem mit csinálni?

Az intrum tud velem mit csinálni?

Figyelt kérdés
kb 5 és fél éve felvettem egy telefont amit mai napig nem fizetek és már több mint 200 ezerrel tartozok. mit tudnak csinálni? intru veszélyes? csak hozzá értők válaszát várom. köszönöm

2015. febr. 9. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha van fizetésed letiltatják belőle.
2015. febr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Érdemes elkezdeni törleszteni.
2015. febr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
még akkor is ha ez már 5 éves sztori?
2015. febr. 9. 17:19
 4/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Még akkor is, ha 20 éves, és (legalább) évente küldenek értesítőt a tartozásról.
2015. febr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Most hiszed, vagy sem, de az Intrumnak egyelőre tökéletes helyzet, hogy nem fizetsz. Ők hébe-hóba küldenek egy levelet, egy sms-t, netán, ha végeztek a többi hülyével, felhívnak téged is.

De örülsz, mint maki a farkának. Mindeközben az Intrum szépen számolja fel a késedelmi kamatokat, kezelési költséget, még az utolsó takarítónő fizetését is rád terheli. És vár. Türelmesen vár. Kiszámolja, mekkora az a tartozás, amit még eséllyel végre lehet hajtani rajtad, ez legyen mondjuk 400 ezer forint. Szóval te vigéckedsz, az Intrum vár, a tartozásod pedig egyszer csak eléri a 400 ezer forintot...

És akkor kezdődik a show. Per, végrehajtás, fizetésből letiltás, kimennek a bejelentett lakcímedre, ami ott van, viszi a végrehajtó, jelzálogot tesznek az ingatlanodra, inkasszózzák a számládat, viszik az autódat, motorodat, kerekesszékedet, amid csak van.

A kérdésed másik felére válaszolva, az Intrum nem veszélyes. A helyzet, amibe magadat hoztad, na az veszélyes.

2015. febr. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy végrehajtható így elég veszélyes lehet a szituáció, ha mondjuk csak 1 végrehajtásban indítja el az eljárást, akkor a fizetésed 33%-a lenne elvileg amit lekapnak a számládról, gyakorlatilag meg hagynak rajta alig 30.000 Ft-ot havonta és boldogulj ahogy tudsz. Ha mondjuk emiatt nem tudsz mást fizetni, akkor meg majd az indít ellened egy másik hasonló eljárást, akkor már a felét viszik, gyakorlatilag ugyanúgy azt a alig 30 eret hagyják a számládon. Ha kpben kapod a fizetésed, akkor a munkáltatónál tiltják le, ha van ingóságod de nem tudsz fizetni akkor azt is viszik, ha ingatlanod van, akkor arra is bejegyzik a tartozást. Ha több, akkor többre. Ez mind költség, ami a késedelmi kamatokkal és az eljárások megelőlegezett illetékei mellett, a kezelési költségekkel együtt Téged terhel a tartozáson felül növelik az adósságod. Majd, így lesz pár év alatt a párezerből párszázezer, esetleg millió.


Amíg be tudja mutatni, hogy mikor értesített utoljára téged a tartozásról, onnantól számítva 5 évig nem évül el, még akkor sem, ha azt a levelet kétszer nem veszed át- Számolgathatsz, hogy mennyi idő alatt tudnád azt visszafizetni, vagy van egy másik út, beszélsz az Itrummal és részletbe magadtól időben elkezded fizetni, de ha végrehajtás alá vettek, akkor azok visszavonásának költségei már megint a tied lesz.


Így jó tanács: azt ne várd meg, amíg fizetési meghagyási értesítőt kapsz, mert ez a leggyorsabb megoldása a problémának nem fognak perbe. Onnantól van 15 napod, hogy rendezd, ha nem akkor végrehajtás a fenti procedúrával.


Egy esetet mondok, ami nekem is hasonlóan ment végbe tavaly és tart idén az egyik 1 millió feletti tartozó adós jelenleg a nyugdíjnak 50%-át fizeti még kb 15 évig - ha él addig egyáltalán - számítások szerint,vagy a lakástulajdonát bukja, míg a másik feltehetően alapból az ingatlanát bukja, ugyanazon lakás közös költségtartozása miatt. Senki nem veszélyes, csak élnek a jogaikkal- Te sem tennél másképp és előtted is ott ez a lehetőség, ha valaki tartozik neked - tudni kell felelősen gondolkodni és cselekedni, nem bújkálni, meg nemfizetni a tartozást.

2015. febr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Követeléskezelő cégnél dolgozom.

A legcélravezetőbb az lenne, ha felvennéd velük a kapcsolatot, nem sunnyognál tovább (arra, hogy elévül, ne nagyon számíts, mert rendszerek figyelik az elévülési időt és kiküldik automatikusan a megszakításra a levelet az állandó lakcímedre!)- lehet személyesen, telefonon, emailben, mindegy.

Lehet részletfizetést is kérni.


Azt ugye tudod, hogy a tartozásod naponta kamatos kamattal kamatozik (kb. 2-2,5 év alatt megduplázod a tartozásodat, ha semmit nem csinálsz).


ha az életben egyszer még szeretnél dolgozni, szeretnél bakszámlát használni, esetleg örökölsz stb.- ezek mind vh alá vonhatóak.

Az egy dolog, hogy eddig még nem került erre sor (megvan az az értékhatár is, ami felett már megéri egy jogi eljárást indítani és az jellemzően nem 10-20-50 eFt).


Azt is tudod ugye, hogy a fizetési meghagyás díját, a perköltségeket, a vh egyéb költségeit jogszabály szerint mind rád terhelik? Ezek sem 10-20 e Ft-ok...

2015. febr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha még aktuális a kérdés: ha az Intrum 5 év alatt nem csinált semmit, - maximum sima postai levelet küldött neked - akkor a követelés elévült. Az elévülés nem automatikus, hivatkozni kell rá (a perben).
2016. júl. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!