Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Végrehajtó az előző lakót...

Végrehajtó az előző lakót keresi, mit érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

Albérletben lakom, lassan 3 éve ebben a lakásban.

Az előző lakó már jóval beköltözésem előtt kiköltözött. Mostanában egy zalaegerszegi behajtó cég küldözgeti az előző bérlő nevére a követelésüket! email-ben jeleztem feléjük, hogy az illető ismeretlen címre költözött.

Érdemes lenne nekik visszaküldeni a leveleket, jelezve, hogy ő már elköltözött és engem ne zaklassanak, vagy hagyjam a fenébe, ne intézkedjek?

Mit tud tenni egy ilyen végrehajtó, ha nem hiszi el nekem ?



2015. jan. 10. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Kukába a levelekkel aztán jó napot.
2015. jan. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Ha ajánlottan, tértivevénnyel érkeznek, akkor ne vedd át, hanem jelezd a postásnak, hogy a keresett személy ismeretlen helyre költözött. A tértivevény ezzel a jelöléssel fog visszamenni, és remélhetőleg onnantól kezdve nem zaklatnak.


Ha csak simán érkeznek a levelek, akkor nyugodtan dobd ki őket, a jelző e-mailedet pedig őrizgesd, sose lehet tudni, hogy mikor lesz még rá szükség!!


Azt nem tudom, hogy egy "olyan" végrehajtó mit tud tenni, de az "igazi" végrehajtó jó esetben megjelenik, ha nincs a keresett személy otthon, hagy egy értesítést másik időpontra, amely alapján jelezheted - akár telefonon is - hogy mi a szitu. Onnantól kezdve majd a rendőrséggel fogják kerestetni.

Ha otthon lennél, amikor megy a végrehajtó, akkor pedig jegyzőkönyvbe mondod a szitut, és szintén rendőrséggel fogják kerestetni, de Téged már a végrehajtó nem fog zaklatni, maximum 1-szer a rendőrség, aki leellenőrzi, hogy nem hazudtál és tényleg nem lakik ott.


Ez csak azért kellemetlen, mert akár éjszaka is "rádtörhetik" az ajtót, hogy ezt megtegyék. Vígasztaljon a tudat, hogy csak 1-szer kell kibírnod...:)

2015. jan. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Katolikus plébános válasza:

Üdvözlöm!


Olvastam a sok "remek,, választ, de engedje meg, hogy némileg kiegészítsem.

Először is el kell dönteni, hogy ki ír Önnek behajtó cég vagy végrehajtó, mert a kettő nem ugyan az. A behajtó cég valószínüleg a Zalabest Kft keresi a levelével a neki megadott személyt( ök csak arra a címre küldenek levelet amit a megbízójuktól - Telenor, Telekom,Vodafon , bankok, stb megkaptak) ha nem vezet eredményre a megkeresésük, azaz nem tudnak megegyezni a keresett féllel, mert ebben az esetben nem elérhető, ök ezt visszajelzik a megbízójuknak. Ezt követően a megbízó dönti el, hogy mit tesz , általában peresítik az ügyet ( közjegyző vagy bíróság ) mindkét esetben egy elsőfokú végzés születik).Na innen lesz éles a dolog.

Az ügy ekkor kerül végrehajtóhoz ( Önálló Bírósági Végrehajtóhoz) ők dolgoznak minden járásbíróság mellett tehát a bírósági területen. Ha hozzájuk kerül az ügy akkor több hatósági megkeresést tesznek így lakcímet is ellenőrzik. Akkor van gond ha a keresett személy innen kezdve beszélünk adósról, azonos címen lakik mint Ön egyszóval nincs másik lakcíme, ha van akkor úgyis ott fogják keresni levélben, Ebben az esetben tértivevényes levél fog menni az adósnak amin ha már nem lakik ott az feltüntetve kerül vissza a végrehajtóhoz.

Remélem válaszommal sikerül némileg megnyugtatni és a sok ostoba válasz(hogy rátörik éjszaka az ajtót) ez mind nem igaz.

De javasolnám, hogy menjen be az illetékes okmányirodába és jelezze, hogy a személy már nem lakik ott, ha be van még is jelentkezve akkor tegyen egy kényszerkijelentést Erről ott fogják tájékoztatni, hogy mi a menete.


üdv.

2015. jan. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves #3 számú válaszoló!

Igen, a Zalabest Kft-ról van szó. Tudom, hogy az ilyen cégek nem tudnak túl sokat tenni! anno, mikor ideköltöztünk, volt már itt bírósági végrehajtó egy másik (gyermekelhelyezési) ügyben, akkor felvettük a jegyzőkönyvet, miszerint már nem lakik itt, majd ahogy ő is elmondta, pár nap múlva megjelent két rendőr ellenőrizni. Ami érdekes, hogy ez a Zalabest-es ügy most, több, 2 és fél év ittlakásom után jelentkezett, ezidáig nem sok minden volt (1-1 hivatalos, tértivevényes irat, amit nem vettem át)

Illetve az ideiglenes lakcímre történő bejelentkezésünk, illetve az első néhány levél (mm előző lakónak) és a végrehajtó megkeresése után a tulaj "kijelentkeztette" őket az Okmányirodában, szóval remélem, hogy már nem szerepel ez a lakcím a nyilvántartásban.

2015. jan. 17. 20:54
 5/6 anonim ***** válasza:

A "rádtörhetik az ajtót" macskakörömben volt, ha nem vetted volna észre. Tehát nem szó szerint kell érteni, és bizony van, hogy éjszaka, vagy hajnalban megy ki a rendőrség a tényleges tartózkodást, vagy ott nem tartózkodást ellenőrizni.


Saját tapasztalat...

2015. jan. 20. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, észrevettem, illetve reméltem is, hogy nem csengetés nélkül jönnek be ajtóstól ! :)
2015. jan. 20. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!