Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elég komplikált és szükségem...

Elég komplikált és szükségem lenne a véleményetekre. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és továbbtanulás előtt állok. Sajnos ami igazán érdekel és jól érezném magam benne, azok a szakok mind 450+-os szakok. Nem vagyok rossz tanuló sőt elég jónak számítok de sajnos ennyi pontom nem lesz. Így kénytelen vagyok önköltségesen megjelölni őket. Félévente 200.000 forinttól egy kicsit több lesz a tandíj. 7 félév a képzés és ezt kellene kifizetni.


Átlagos család vagyunk Budapesttől nem lakunk annyira messze. Viszont úgy érzem azért egy elég nagy teher lenne a családomnak ezt az összeget fizetni. Nyáron megyek diákmunkára amiből 1 félévet tudok állni teljesen. Viszont ott van mellette az, hogy ennem kell, ruházkodnom, utaznom az esetben ha nem kollégista leszek. A kollégium 20.000 forint körül mozog és nincs benne étkezés. Albérletben nem gondolkodtam mélyebben mert ez még csak növelné a költségeket akkor is ha a barátaimmal közösen laknánk.


Vannak akik javasoltak iskola mellett munkát pl. szórólapozást, de nem tudom ebből mennyit lehet a költségekből fedezni. Ha pedig valami állandó kisebb diák munka kellene akkor jó lenne kollégistának lenni vagy albérletbe költözni...


Van egy olyan lehetőségem, hogy külföldre kimegyek dolgozni egy évre. Viszont ezt nem szeretném jelenleg mert nem biztos, hogy olyan kedvel tudnám folytatni a tanulást utána.


Nekem nem alakultak ki életre szóló barátságaim középiskolában, nem is nagyon tudtam beilleszkedni. 1-2 barátom van általános iskolából akik szintén Pestre jelentkeznek. Mindenki azt mondta, hogy a főiskolán és az egyetemen lesznek az igazi életre szóló emlékek és új barátságok. Félek, hogy ha nem leszek kollégista vagy esetleg albérlet... akkor kimaradok ezekből.


A tanulmányi eredményeimet előre nem tudom meghatározni. Most úgy indulok neki, hogy két félévet fizetősön leszek és ha olyan lesz az átlagom meg próbálkozom azzal, hogy vegyenek át államira. De ha nem sikerül akkor sajnos marad tovább a fizetés.


Elég komplikált helyzet bár szerintem elég sokan vannak így mások is. Ti hogy csinálnátok? Előre is köszönöm ha válaszoltok!



2015. febr. 9. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Diákhitel 2
2015. febr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 HSz76 ***** válasza:

Diákmunkát csak nyárraajánlom. Sokan abbahagyták az iskolát miatta. Tanulni, és dolgozni egyszerre mem megy. A nap csak 24 órából áll.

Diákhitelt sem ajánlom. Ott álsz pályakezdőként, lehet egy évet is várnod kell mire elhelyezkedsz, kevés pénzt kapsz, mert nincs tapasztalatod, és ott a nyakadon egy hitel...

Ha szüleid nem tudják kigazdálkodni biztosan, ne vágj bele.

Ha nyári munkával tudsz keresni pénzt, az jó, de ne számíts rá biztosan.

A hallgstói képviseletnél érdeklődj kollégiumról, hogy tavaly kik kaphattak, mi alapján (jöbedelem, távolság, stb). Ez alapján kiderül kaphatsz-e.

2015. febr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Carragher_x ***** válasza:
A diákhitel egy nagyon jó konstrukció, szóval a tandíjra én azt választanám, az iskola mellett pedig el tudsz menni valóban dolgozni, amiből a többi tudod fedezni, illetve később kaphatsz ösztöndíjat vagy szoctámot is az iskolától.
2015. márc. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Carragher_x ***** válasza:
Aki a diákhitel ellen van, az igazából a konstrukciót sem ismeri általában. Jellemzően az emberek minden sz*rra hajlandóak hitelt felvenni, tvvásárlástól kezdve, autón át lakásig, csak épp a saját jövőjükbe való befektetéstől zárkóznak el, ami röhej. Persze, büfészakra ne vegyél fel hitelt, de büfészakra ne is menj, mert semmi értelme. Ha pedig jó eredményekkel, jó iskolát, jó szakon végzel el, akkor a diákhitel későbbi visszafizetése nem lehet probléma (amúgy is nagyon rugalmas a visszafizetés).
2015. márc. 5. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!