Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék a Vodafonnál...

Hogyan tudnék a Vodafonnál lévő komplikált tartozás alól "kibújni"? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A Vodafonnál számlartozásom keletkezett, amelyhez konkrétan semmi közöm nincs.

A lényege az egésznek, hogy a nevemen lévő kártyát egy másik személy használta jogosulatlanul.

Emiatt rendőrségi feljelentést is tettem, és ezt a feljelentést illetékbélyeggel ellátva bemutattam a vodafonnál annak reményében, hogy eltekintenek a keletkezett tartozás megfizetésétől vagy legalább megvárják az ügy lezárását.

A vodafone-os ügyfélszolgálatos ezt mosolyogva azonnal elutasította, és a BAR-listával fenyegetve közölte, hogy fizessem meg a keletkezett tartozást,amelynek én eleget tettem és azonnal felbontottam az előfizetői szerződésemet.

Ekkor vodafonék mondták, hogy minden rendben van, nincs további kötelezettségem és erről kaptam egy felmondási nyilatkozatot amelyben, a "számlatartozását és felmondási dijat befizette" rublikát igen pipával ékesítettek.

Ezek után gondoltam, hogy minden oké, de a napokban (9 hónappal a szerződés felbontása után)kaptam egy ügyvédi felszólítást, amely szerint a kézhezvételtől számított 5 munkanapon belül meg kell fizetnem egy bizonyos összeget. Indoklásul persze semmi.

Így hát újra szedtem magam én elmentem imádott mobilszolgáltatómhoz, ahol mondták, hogy ez egy úgynevezett adminisztrációs díj (mondanom sem kell, ez egy vicc szerintem).

A szerződésben beleírt címem nem ugyanaz mint a lakcímem, így ugye élhetnek a kézbesítés vélelmével, mert ugye semmilyen levelet nem kaptam eddig, csak már ezt a behajtós levelet kaptam meg nagy pislogva.

A másik dolog pedig, hogy a ügyvédi felszólítást "mezei" levélként adták fel, tehát nem ajánlva így kérdem én honnan számolják ezt az öt munkanapot?

Konkrétan az lenne a kérdésem, hogy vodafone-nak el kellett volna e fogadnia az illetékbélyeggel ellátott feljelentést valamint az adminisztrációs költség megfizetése alól hogy tudnék kibújni?

Háttérinformációként közlöm, hogy egyedül élek, havi 22 800 Ft-ból, ami kevesebb mint a 47 000 Ft, amiből ugyebár már meg lehet élni, így szociális helyzetre tudok e hivatkozni a fizetés elkerülése végett?

Minden választ köszönök!



#Vodafone #tartozás #befizetés #jogi ügy #előfizetői szerződés felbontása
2012. ápr. 17. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:

A feljelentést követő tartozást semmiképp sem téged terhel (mármint amit a felmondáskor te igazolni tudtál, hogy nem a te sarad), a plusz adminisztrációs díj viszont lehet, hogy terhel. Esetleg tégy panaszt a Fogyasztóvédelmi Hatóságnál, hogy kivizsgálják, jogosan vontak-e le tőled plusz adminisztrációs díjat.


Sok sikert a jogérvényesítésben.

2012. ápr. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezt meg fogom játszani!
2012. ápr. 17. 21:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Már nem álsz velük szerződéses kapcsolatban, utólagos kiszámlázás meg nincs!


Szard le!



Az ügyvéd se 9 hónap múlva számláz, ez valami kamu, le akarnak rántani!!!

2012. aug. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!