Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ingatlan irodás munka hogyan van?

Ingatlan irodás munka hogyan van?

Figyelt kérdés
Az Ingatlanokat hogyan találom meg? Vagy azokat az irodában jelentik be?
2015. febr. 18. 12:24
 1/1 anonim ***** válasza:

huh, volt itt már erről kérdés korábban, egy ingatlanügynök eléggé kiakadt, megpróbálom összeszedni.

szóval ez úgy megy, hogy te magad keresel eladó ingatlanokat, azaz nézegeted a hirdetéseket, és amit magánszemély hirdet, felhívod, és felajánlod a segítséged, megpróbálod rábeszélni, hogy vegye igénybe a szolgáltatásod, mert te több időt tudsz rászánni, egész nap tudod fogadni a hívásokat, naponta meghirdeted több oldalon is, stb.

Ha szerencséd van, az irodába is betévedhet ügyfél, aki igénybe venné a szolgáltatást.

Valamint ismerőseid között is tájékozódni kell, figyelni, ki akar eladni ingatlant.

DE most jönnek a buktatók, amikből sokkal több van:

ezeknél az állásoknál nem alkalmazott vagy, nem kapsz fizetést.

megbízási szerződésed van, azaz HA szerzel ingatlant, és azt megmutattad a potenciális vásárlóknak, és HA valaki úgy döntött, hogy megveszi, végigjárták a hivatalos utat, ügyvéd, szerződés, esetleg bank, stb., mindez több hónap is lehet, szóval ha a végén összejön az üzlet, akkor kapsz te jutalékot. ez pár tízezertől több százezerig terjedhet, az ingatlan árának egy bizonyos százaléka.

de ebben az időszakban neked nincs fizetésed, a házat néző ügyfeleket te magad furikázod, azaz autóval kell rendelkezned, benzinpénz nincs, folyton telefonálgatnod kell, telefonszámlát nem állják. és közben tényleg semmit nem kapsz. ha ügyes vagy, és néha eladsz egy drága ingatlant, akkor jól élhetsz, de lássuk be, nem fogsz hetente eladni házakat. és az ingatlanirodák az elmúlt években tönkrementek, alig maradt ilyen iroda. ami maradt, annak is jelentősen lecsökkent a kínálata.

ezt is kifejtem. azok, akik el akarják adni az ingatlanjukat, azért teszik, mert pénzt akarnak látni belőle. nem tudják fenntartani, vagy a hitel miatt el kell adni, vagy örökölték, és nem lakik benne senki, az örökséget szét kell osztani, stb.

mit tudsz tenni te, mint ingatlanügynök? csinálsz pár fotót, és elkezded hirdetni pár oldalon. de ezt én is meg tudom csinálni! le tudom fotózni a saját házam, és naponta egyszer fel tudom tenni a nagyobb hirdetős oldalakra.

azért nem bízlak meg téged, mert a szerződés szerint a százalékod a végén több százezer forint, és ennyit nem fogok kiadni a kezemből egy olyan "munkáért", amit én is el tudok végezni. nem sok idő, hisz a fotók mindig ugyanazok, a szöveget pedig egyszer kell megírni, utána mindig bemásolod.

erre írta a régi kérdésnél az ügynök, hogy de ő 20 oldalra felpakolja, míg én csak 3-4-et ismerek. igaz, de mindenki ezeket nézi, nem a névtelen kis oldalakat, hanem jófogás, olx, topapró, toplak. hiszen olyan hirdetés nem nagyon van, ami csak és kizárólag kis névtelen oldalon jelenik meg. annak nincs értelme.

a telefonhívásokat pedig én is tudom fogadni, ha kérdez a potenciális vevő, akkor arra csak én tudok válaszolni. még akkor is, ha veled, mint ügynökkel előzetesen megbeszéltünk pár dolgot a házról. a vevő belekérdezhet olyanokba, amiket csak az eladó tud.

a másik, hogy ha személyesen meg akarja nézni, nekem úgyis ott kell lennem, mert nem fogok egy idegennek kulcsot adni. ha meg már egyeztetnünk kell az időpontot, és ott kell lennem, akkor minek legyen ott még egy idegen ember is?

szóval az, hogy fotózol, hirdetsz, majd telefonokat fogadsz, és esetleg megmutatod a házat, szerintem nem teljesítmény, vagyis nyilván neked is idő és energia, de nem ér több százezret az eladónak, hiszen ezeket maga az eladó is meg tudja tenni.

és aki azért adja el, mert szüksége van a pénzre, az nem fog 300.000-et kifizetni a semmire.

3 éve vettem egy családi házat, előtte többet is megnéztünk, és ezeket ügynök mutatta meg. 3-4 házhoz elvitt a saját kocsijával, végül nem az ő kínálatából választottunk. azaz neki belőlem nem volt bevétele, csak kiadása, de az több ezer (több tíz km-re benzin).

2015. febr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!