Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem éri el a létminimumo...

Miért nem éri el a létminimumot egy melós (tehát pl minimálbért kap) bére nálunk és miért nem foglalkozik senki ezzel az anomáliával?

Figyelt kérdés
Ha az ember önmagát se tudja "újratermelni" akkor mégis milyen alapon várják el a munkáltatók hogy jól teljesítsen a munkahelyén? Ti kimennétek az utcára emiatt?
2015. febr. 22. 19:18
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom hol jelentette ki. De nettó 150 ezres melósfizuval kb nyugati életszínvonal lenne nálunk.
2015. febr. 23. 01:03
 12/12 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy 87.000 ft a létminimum. Ezt nem tudom ki és hogyan számolta ki, de azt tudom, hogy egy főre jutó. Ha van 2 felnőtt ilyen keresettel, meg 2 gyerek, akkor bizony akármilyen számítás szerint éhen halnak.

De a kormánynak erre ugye az a válasza, hogy legyen kerted, meg kecskéd, és akkor nincs probléma.

2015. febr. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!