Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Napi átlag 15-20 oldalmegtekin...

Napi átlag 15-20 oldalmegtekintés mellett (hetek óta) még senki sem vásárolt a webshopomon. Ez normális arány?

Figyelt kérdés
2015. febr. 10. 05:37
 1/8 A kérdező kommentje:

Ez átlag 4-5 látogatót takar akik 50%-a pár másodpercen belül bezárja az oldalt.

Szóval így valamennyire érthető lehet

2015. febr. 10. 05:38
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen!
2015. febr. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vagy csak nézik az árakat, esetleg robotok scannelik az adatbázist.


Ez a látogatottság marha kevés.

2015. febr. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Valóban nagyon alacsony a látogatottság, az meg hogy elhagyják az oldalt, és ha nem robotokról van szó, akkor valami nem jó a marketingben, vagy az árakban.


Egyébként pl. Google Analytics-el meg tudod nézni, hogy honnan hány ember került oda hozzád és egyéb jól mérhető és utaló tevékenységet is (pl. melyik oldalnál lépnek, ki melyike terméket hányszor nézik meg és lépnek, kis, stb. Ha a webshopod, vagy a tárhelyszolgáltatód nem ad ilyen jellegű statisztikát. Nyilván ahol kilépés van, ott célszerű módosítani.


Bár ez függhet terméktől is adott esetben. Anno két webáruház megrendelésem együtt indult.


Kétféle eredmény jött ki látogatottság és eladások alapján, a különbség a termékkörben volt. Egy MLM-es bolt és egy számteches cég, utóbbi mai napig is működik 8 év után, a gyenge látogatottságú, 0 forgalmú meg 3 hónap alatt fel akarta mondani a szerződést, hogy "átvertem".

2015. febr. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Természetesen van statisztika, a statcounter oldalát használom és nem botok nézik az oldalt, hanem főként emberek. Igen, látom a kilépési oldalakat is. Az áraim viszont alacsonyak, alacsonyabbak mint a konkurenseké.


Tapasztalatom: volt egy webshopom 4-5 éve, és vagy egy évig semmit sem adtam el rajta. Már fel is adtam, és hagytam az oldalt lerohadni. Nos mivel 2 évre regisztráltam egy ideig még élt. Már nem is rendeltem a termékből, a beszállítóm is eltűnt (de nem emiatt) 1 év múlva elkezdtek jönni a rendelések és egyre többet csörgött a telefon. Beindult az oldal, magától. De ehhez kellett egy év.


Valami információs háló felszövődött a háttérben és szerintem az emberek, fórumok, blogok, facebook beszélgetések, emailek elkezdték egymásnak ajánlani az oldalam. ez történhetett.

2015. febr. 10. 08:39
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Az előfordulhat ( elfelejtett árak, készletek). Ahol nem történik napi frissítés, ott lehet ilyen.


Ha jó az ár, akkor árösszehasonlító oldalakon jelenj meg. Nekem pl. az vált be évekkel ezelőtt, csak kérdés, hogy ott tudod e hozni a top10-et mondjuk. Vagy érdemes e árháborúba belemenni a kamikazekkal.


Amiről meg tudod, hogy "behívó termék", vagy nem tudod eldönteni az igényt, akkor azt dobd fel pl. Vaterára.


Emellett magad is böngészheted a fórumokat, jól látni, hogy mire van igény és mire nincs adott téren.

2015. febr. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nos az igény az relatív, ritka, különleges, magyarországon még befutó termékeket árulok.


Szóval a nem vásárlás oka itt lehet a bizonytalanság.

A konkurensek teleshopokat megszégyenítő hittérítő oldalakon árulják a szajrét, bár korán sem biztos, hogy sikeres az oldaluk.


Én szeretnék igényes, kultúrált oldalakkal megjelenni.

2015. febr. 10. 09:10
 8/8 anonim válasza:
Van még webáruházad? Fent vagy vele árösszehasonlító oldalon?
2018. aug. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!