Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi van az ebaynál, ha nem jön...

Mi van az ebaynál, ha nem jön a termék, és a vissztérités kérésére azt válaszolja, hogy a kinai holdünnep miatt nincs hivatalában s csak akkor jön vissza mikor lejár a 45 napos vissztéritési idő?

Figyelt kérdés

2015. febr. 24. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben nem arra kell várni, hogy az eladó nagy kegyesen visszaadja a pénzt.

Ha első felszólításra nem fizeti vissza, hanem kifogásai vannak, akkor CLAIM-et kell eszközölni és majd az eBay munkatársai megítélik neked a visszatérítést, amit az eladó jóváhagyása nélkül is megkapsz.

Tehát azt kell tenned, hogy magasabb szintre emeled az ügyet. Hogy pontosan mi a neve ennek, nem garantálom, mert már rég csináltam, de elméletileg ESCALATE és CLAIM szavak benne vannak,

2015. febr. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A CASE szót kereste az előző kommemter. Igaza van, nem az eladóval kell levelezned, mert az csak húzni fogja az időt, amíg ki nem futsz a reklamációs időkeretből, hanem egy case-t kell egyből indítani. Attól hirtelen baromi készségesek lesznek mindig.
2015. febr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi:)


Még egy kérdés:

A rendelésben ez van írva:


Estimated delivery Jan 30, 2015 - Feb 26, 2015


ez mit jelent? nekem 26-a előtt kell ezt elindítanom amit irtok, vagy akkor ha 26-ig nem jön meg a termék, pl. 27-én?

2015. febr. 24. 13:03
 4/9 anonim ***** válasza:

Elindíthatod most is, de az lesz a válasz, hogy kérem, várjon 26-ig.

De akkor már be van adva a case, nem tudja ignorálni az ügyedet. De beadhatod 27-én is, kiemelve a panaszodban, hogy lejárt a szállításra vállalt határidő.

2015. febr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

25-re írta hogy visszajön.

akkor van esély hogy privát üzenetben is kezeli az ügyet, vagy erre ne is számítsak?

én azt hittem arra megy ki az egész, hogy 25-én már késő lesz panaszt tenni, mert mire válaszol már 26 lesz.

egyáltalán mi számít? az itteni vagy a kínai idő? mert az utolsó napon megeshet nem tudom most hirtelen a kínaiak előbbre járnak vagy hátrébb, megeshet e hogy 26-án éjfél előtt adom be de az nekik már 27.-e.

vagy akkor nem számít az időtúllépés?

2015. febr. 24. 14:49
 6/9 anonim ***** válasza:
A varhato erkezes elott nem tudsz reklamalni, ami 26.
2015. febr. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Tudom h már lejárt ügy de a jövőben/másoknak akik még ehhez a kérdéshez lyukadnak ki jól jöhet.


Az ebay oldalán a delivery time lejáratának napján sem tudsz még reklamálni a 'didnt recieved' opcióval (nem mintha 26-án este pl még lenne rá esély h megjön) max üzenetben jelezheted az eladónak h gond van,így nyoma van h te már felvetted ezügyben vele a kapcsolatot.

Egy nappal a lejárat után-a te helyi időd számít,éjfél után már pl működik- indíthatod a dolgot.


Mindezektől teljesen függetlenül a paypal tranziót követő 45. napig indíthatsz a paypal oldalán egy vitát a tranzakcióról amiben a felek a paypal felületén üzengetnek egymásnak-persze ha még nem telt le ittis a delivery time-ot fogják emlegetni h várd ki szépen-majd ha letelt az idő követeléssé eszkalálhatod az ügyet,és visszakapod a pénzt.Mindig a vevőt védik,neki kedveznek.

2015. márc. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi

szerintem még nem járt le.

az eladó visszairt, hogy vagy a pénzt kapom vissza vagy a terméket.

és ugy tudom van egy másik 60 napos reklamáció is.

2015. márc. 4. 08:46
 9/9 A kérdező kommentje:

sajnos igazatok volt.

kussoltak.

írtam újra

tovább kussoltak.

rájuk nyomtam valamit, nem tudom mi a neve, egyből szívélyesek...

2015. márc. 4. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!