Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Artisjus matrica tényleg nem...

Artisjus matrica tényleg nem kötelező? Angol cég lévén, a termékeinken nincs artisjus matrica, mivel nem kerül Magyarországon forgalomba egyik termékünk sem. Ilyen van?

Figyelt kérdés

Van egy kiskereskedelmi üzletem és benne számítástechnikai termékek. Szeretem volna bele árut rendelni de előtte rákérdeztem a cégnél hogy artisjus matricá-t tesznek e a pendrivra, CD DVD lemezre memóriakártyára és a következő választ kaptam:"Angol cég lévén, a termékeinken nincs artisjus matrica, mivel nem kerül Magyarországon forgalomba egyik termékünk sem."

Ilyen szerintetek van?


2015. febr. 27. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha rendelni lehet tőlük magyar üzlet számára, mint ahogy te is tetted volna, akkor kellene matrica. Nem életszerű, hogy Magyarországról csak exportálnak, főleg hogy itt nem is készülnek ilyen termékek. Akkor nem kellene, ha mondjuk Szlovákiában működnének és egyenesen a magyar fogyasztónak értékesítenének. De ha a láncba beiktatódik egy magyar kiskereskedelmi egység, akkor kell matrica. Ez alól a webáruház sem kivétel.
2015. febr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De akkor magánszemély rendelhet magának külföldről magyarországi felhasználásra pendrivot? Nekem meg üzletben kötelező a matrica?
2015. febr. 27. 16:09
 3/7 A kérdező kommentje:
nem úgy lenne igazságos ha Magyarországra rendelik akkor fizetni kell érte artisjus matricát?
2015. febr. 27. 16:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Az Artisjus állásfoglalása szerint ha magánszemély külföldről vásárol SAJÁT felhasználásra, akkor nem kell matricázni. (mondjuk nehezen is lenne kivitelezhető) Éppen ezért a jogdíjköteles hordozókat (DVD, pendrive, stb) a magyarok többsége külföldről vásárolja. Persze azok magyarok által működtetett cégek, csak egy másik országban vannak bejegyezve, ott van a telephelyük és ott is adóznak. Amióta EU-s ország vagyunk, az áruk szabad áramlásának elve miatt pöröghet a határokon átívelő biznisz. Mindez teljesen legális, hála az EU-nak.

De szerintem ezt már te is tudod.

2015. febr. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha angol a cég akitől rendelnél és nem hazai telephelyről szállít ki, akkor neked kell megvenni a matricát, az üzletedbe, ha nem saját felhasználásra, hanem továbbértékesítésre szánod.


Ha itthonról adják tovább neked matrica nélkül, nyugodtan vedd át, de legyen róla számlád és szállítód - én is így csináltam anno párszor azokkal, ami "gyanúsan olcsó volt"- , mert abban az esetben neked már nem kell megvenni rá, hanem őket fogják elővenni, mint elsődleges importőrök.


Ez független attól, hogy hova van bejegyezve a cég székhelye. Az számít, hogy az országba ki hozta be elsőnek azt a terméket. De leginkább szlovák sro, angol ltd. a jellemző ezekre a termékre, határmenti telephelyekről, esetleg háromszög ügyletek és dropshipment, ha webáruházról van szó.

2015. febr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az "igazságossághoz" hozzátartozik az, hogy apróhirdetésekben a "saját felhasználásúak" közel egy évtized óta hirdetve vannak a bolti ár feléért, újonnan számla nélkül, üzletszerűen továbbértékesítésre. De ezt egy ilyen jellegű üzlet tervezése előtt nem árt felmérni, mint piaci realitást és a Swot-ba betenni, mint veszélyt.
2015. febr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
amugy az oldal az emag.hu
2015. febr. 27. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!