Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Bursa Hungarica ösztöndíjnak...

A Bursa Hungarica ösztöndíjnak mikor kell megérkeznie?

Figyelt kérdés
Már november óta ülnek rajta, értesítettek is december elején, hogy sikeres pályázás, azóta is "ellenőrzés" státusz van kiírva a pályázati oldalon. Van valamilyen megszabott határidő, amit be kell tartaniuk, vagy teljesen lazán azt csinálnak, amit akarnak? Már március van...

2015. márc. 2. 06:43
 1/7 anonim válasza:

Attól is függ, melyik egyetemen vagy. Debrecenben nekem egy összegben utalták át tavaly, május v június környékén. Lényegében az egyetem is "ülhet" az összegen, lehet hogy az önkormányzat időben átutalja nekik, csak nem mindenhol veszik komolyan a havi kifizetést.

Szegeden úgy hallottam havonta kapják meg a diákok.

2015. márc. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja értem. Semmelweis... akkor lehet itt ez a lassúskodás a szokás. :D
2015. márc. 3. 11:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy az egyetem ül rajta, persze semmi sem kizárt. Nekem az önkormányzatnál azt mondták, március-április-május az utalások első időpontja. Nekem eddig minden évben május volt, talán azért, mert a névsor végén vagyok. Megkapod visszamenőleg is ez esetben.
2015. márc. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
"Megkapod visszamenőleg is ez esetben." Azt tudom, ez evidens. Legalább nem tűnik olyan kevésnek így egyben. :D Lehet, hogy ezért húzzák ennyire... Végülis úgy jobban látszódik, hogy 1x30 000, mint havi 3000 :D
2015. márc. 3. 20:50
 5/7 anonim válasza:

Én is a Semmelweisre járok és nekem eddig rendesen utalták, novemberben küldtek két havit, mert ugye szeptemberben és februárban nincs ösztöndíj utalás. Most márciusban kellene kapnom megint két havit (február, március), de ez még nem érkezett meg. Én egyébként arra is tippelek, hogy részben az önkormányzat a "ludas", mert rákérdeztem náluk, hogy meddig fogom kapni, mert én arra a típusra pályáztam amelyik 3x10 hónapig jár és nem tudták megmondani, csak azt hogy majd utána kérdeznek a gyűlésen, mert most volt róla döntés vagy megbeszélés, hogy kik azok akik kapják a második félévben is. És én úgy gondolom, hogy ennek az önkormányzati döntésnek kell eljutnia az egyetemig, de ha nem jut el, akkor az egyetem nem fog magától csak úgy fizetni. Mert a Bursa elméletileg önkormányzati dolog, tehát ha a lakhelyed rábólint, akkor vagy rá jogosult és a megítélt összeget az intézmény "csak" kiegészíti, de nem ők döntenek. De otthon nekem is azt mondták, hogy az önkormányzati részt egy összegben fogják utalni, de mégis havonta érkezett.

Kicsit hosszú lett meg zavaros, de ez csak az én véleményem, szóval bocs ha nagy hülyeségeket írtam. :)

2015. márc. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem már novemberben megítélte az Önkormányzat és kaptam e

-mailt, hogy megnyertem. Most 1 hete kaptam Balog Zoltán minisztertől egy újabb értesítést, hogy ők is elfogadták (?) a pályázatot. 3000 ft-ért nevetséges, hogy ekkora cirkuszt kell csinálni. :D Gondolom majd 1-2 hónap múlva kezdenek el utalni...

2015. márc. 22. 13:50
 7/7 anonim válasza:
Az önkormányzati részt akkor utalják, amikor az Emberi Erőforrások Minisztériuma átutalja nekik.. Szóval az még érthető, ha egy ideig nem jön. Nekem az intézményi se jött még meg (ELTE), bár neptunban már ott van. Idén pályáztam először, nem tudom ilyenkor minek kéne történnie.
2015. ápr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!