Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amennyiben megszűnt a munkavis...

Amennyiben megszűnt a munkaviszonyom 5 hónap után, mennyi ideig él a TB-m?

Figyelt kérdés
Tudom hogy időarányosan van de szeretném tudni mikor kell bejelentkeznem, ha nem találok munkát addig.
2015. márc. 9. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
45 napig van TB
2015. márc. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Biztos? 1 év után jár 45 nap nem? legalább is én így emlékszem.
2015. márc. 9. 15:03
 3/8 anonim ***** válasza:

(közmunka volt? csak kérdem, mert mindegy)

itt a 4. elég pontos:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-kon..

2015. márc. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem közmunka. Hát remélem akkor 45 nap alatt találok valamit.Csak úgy emlékeztem, kevesebb nap jár.Köszönöm!
2015. márc. 9. 15:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Sok sikert! Találj valami jót!
2015. márc. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. márc. 9. 15:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Alapeset:


Ha a munkaviszonyod legalább 45 napig fennállt, akkor annak megszűnését követően még 45 napig passzív jogon vagy "egészségügyileg" lefedve. Tehát addig nem kell magad után fizetni egészségügyi szolgáltatási járulékot.


Ha kevesebb napig állt fenn, akkor napra pontosan annyi ideig jár még passzív jogon az eü. ellátás, amennyi ideig fennállt a munkaviszonyod. Ha ez csak 3 nap volt, akkor annyi napig.

2015. márc. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2015. márc. 10. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!