Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » FLP (Forever Living Products)...

FLP (Forever Living Products) jelenlegi, volt és leendő forgalmazói! Mik a tapasztalataitok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

1)Ismerős pár szeretné, ha belépnék az FLP-hez. Mivel nem akartam egyből fejest ugrani, rendeltem az étrendkiegészítőkből (amik szerintem tényleg jók). Elgondolkodtam, hogy belépek, de nagyon sok mindent nem értek. Látom, hogy sokat kell vele dolgozni, ami rendben is van, de tényleg ennyi csak a hátulütője? Illetve, bár én pörgős, aktív és barátkozós vagyok, nem tudnám a barátaimat, szomszédaimat agitálni, hogy lépjenek be...


2)Mivel, sajnos nem vagyok orvos, vegyész, stb. nem tudom, hogy TÉNYLEG annyira jók-e, hogy másnak is tudjam ajánlani... Néhány helyen láttam, hogy írják, kozmetikumokban, tusfürdőkben pl. milyen káros anyagaik vannak, de hiába látom, hogy le van írva, pl. xy anyag mennyire káros, laikusként nekem ez pont annyi, mint az FLP részéről a "kiváló termék" szöveg... Kinek hihetek? Nem akarok úgy FLP termékeket árulni, hogy közben "mérgezem" az embereket.


3)Őszintén, FLP-sek! Reális az ár-érték arány? Az étrend-kiegészítőkre még azt mondom, egye fene, de pl. kozmetikumok esetén tényleg jóval magasabb az ár a drogáriás kínálathoz képest. Tényleg annyival jobb az FLP terméke?


Örülnék, ha nem "ismerős ismerősével mi történt" válaszokat írnátok le, hanem saját tapasztalatokat. Tudom, hogy a leendő szponzoraimat is megkérdezhetném erről, de érdekelne más (volt, jelenlegi,leendő) forgalmazó véleménye is. Köszönöm szépen előre is!



2014. ápr. 28. 09:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/100 anonim ***** válasza:
88%

Szerinted egy FLP-s fog neked olyat mondani, hogy ezek a cuccok drágát és amellett még sz-rok is???

Elmondanám neked, hogy ezzel a szlogennel semmit nem lehet eladni! :)

És ezzel a szlogennel senkit nem lehet beléptetni egy MLM rendszerbe!

2014. ápr. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/100 anonim ***** válasza:
73%

Használd a termékeket, ha meg vagy velük elégedve úgyis magadtól fogod ajánlani.

Senkit nem kell beszervezni. Olyan dologtól félsz ami nem is létezik igazából. Mindenki magától csatlakozik senkinek nem tartanak pisztolyt a fejéhez. Ha érdekli, akkor úgyis csatlakozik ha meg nem, akkor mindegy minek erőltetni. Később úgyis megkeres, hogyha mégis érdekli. Tapasztalat.

Nekem épp tegnap írt egy ismerősöm, hogy rendelne. Már kb 1-2 éve nem láttam, mert külföldön dolgozik/ott. Van kártyája, és mégis tőlem rendel, mert tudja, hogy én használom és tőlem lehet rendelni. Kb 4-5 éve kerestem meg. Azt mondta nem érdekli. Utána kb 1 év után felhívott, hogy rendelni akar. Egy ideig rendelt rendszeresen aztán elment külföldre most megint jelentkezett. Ez egy mostani tapasztalat.


A termékek minőségével még sosem volt probléma. Ne a gagyi dm-es vackokhoz hasonlítsd, Hanem a profi kozmetikai termékekhez, azokat nem kapod meg a dm-ben, pláne nem olyan áron. Egy kozmetikus lecserélte a teljes termékkészletét erre, miután kipróbálta és megnézte mit tartalmaz, mert olcsóbbak és jók.


Nem kell orvosnak lenned, használod és elmondod a tapasztalatod. Nem kell túlbonyolítani. Ennyi.


A legtöbbet a lelkesedés számít, amikor jönnek a pofonok a NEM-ek, meg az ilyen gúnyos beszólások, hogy "Te ezzel foglalkozol?". Meg az, hogy az ismerőseid kb 90- 95%-át nem érdekli. Az bemelegítésnek jó. De minden nap meg lehet ismerkedni legalább 2 új emberrel. Ha ezeken túl tudod magad tenni, akkor semmi gond. Ezek a kezdeti nehézségek.

2014. ápr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/100 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld mancs!


Kedves #2, köszönöm az alapos írást és örülök, hogy te is azok közé tartozol, akik nem "tukmálósak"! Sokan ezért is tartanak az MLM-től, mert már annyi erőszakos emberrel találkoztak... A történet, amit írtál, igazol téged, nekem viszont épp egy probléma... ugyanis, úgy tudom, egy adott időn belül el kell érni egy bizonyos pontszámot ahhoz, hogy kedvezményt kapjak, különben elveszíted... Szóval, Ok, hogy visszatér hozzám a vevő x idő múlva, de addigra elveszhetnek a pontjaim...


Mivel még hezitálok a forgalmazás kapcsán, ne vedd sértésnek, de az, hogy "kipróbálod a terméket és elmondod a tapasztalatod" nekem egyelőre nem egy erős érv. Pl. tegyük fel, bemész egy gyorsétterembe, eszel egy hamburgert. Megkérdezik tőled utána: milyen volt? Jóllaktál tőle? Elég meleg volt? Fűszerezése megfelelt? Nyilván, azt fogod mindegyikre válaszolni nagy valószínűséggel, hogy igen. A hosszú távú hatásai viszont, hogy hasznos/haszontalan/semleges volt az összetétele, azok csak idővel derülnek ki... Tudom, hogy az FLP mögött már megvan ez a több évtizedes tapasztalat, mégis, kicsit elbizonytalanodtam a bionómos vélemények miatt, pl. az FLP-s dezodorban állítólag triclosan van, meg egy csomó termékben van SLS-származék, ami allergén. Lehet, hogy ezek kis mennyiségben nem okoznak problémát, de hosszú távon okozhatnak, nekem pl. valószínűleg pont az SLS-es samponok évtizedes használata miatt alakult ki a fejbőrömön és a hátamon egy csúnya allergiás reakció, pl. van a tusolózselé, amit ezért nem merek még használni, mert Ammonium Laureth Sulfate van benne...


Most úgy tűnhet, hogy magam ellen beszélek, de NEM, mert szeretnék hinni az FLP kozmetika-politikájában, a táplálkozási kiegészítőkkel én is és a családom is elégedettek vagyunk, de tartok tőle, hogy nem tudom hitelesen értékesíteni a termékeket, ha egyszer nem "tiszták"... Bizonytalan vagyok...

2014. ápr. 28. 11:52
 4/100 anonim ***** válasza:
27%
Úgy látom komoly információ hiányaid, és fals infóid vannak. Beszéld meg a szponzoroddal. Az FLP termékekben nincs SLS, csak SLES.
2014. máj. 4. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/100 anonim ***** válasza:
77%

De ha ennyire kemofób vagy, akkor ne használj semmit. Amiben nincs tartósítószer, abban a baktériumok úgy elszaporodnak, hogy egy komplett baktréiumtenyészetet kensz magadra.

Voltak ilyen labortesztek amikor különböző krémeket vizsgáltak. És ami nem volt tartósítva abban bizony nagyon magas volt a baktériumok aránya.


Persze erről a biomániások hajlamosak elfedkezni.

2014. máj. 4. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/100 anonim ***** válasza:
81%

Amiről te beszélsz egyáltalán nem veszélyes anyag. Nem ártana tisztában lenned a dolgokkal.

[link]

2014. máj. 4. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/100 anonim ***** válasza:
62%

Ami pedig azt illeti. Én mindig úgy tájékozódom, hogy megkeresem a klinikai vizsgálatok (embereken végzett) eredményeit. A net tele van szagértőkkel és az újságírók különösen képesek elferdíteni a tényeket.

Legutóbb is találtam olyan cikket, hogy a táplálékkiegészítők rákkeltők. Ez volt a címe. Az egész egy nagy baromság volt. Kiderült, hogy egy anyagot az ajánlott mennyiség 100x-ban adták az embereknek és még voltak egyéb körülmények is. De így sem minden esetben volt rákkeltő hanem a rákos embereknél elősegítette a daganat fejlődését.


Ez épp olyan, mint a hülye mikrós cikk, hogy a mikró mennyire ártlamas. Abban is rettenetes hülyeségek vannak leírva.


A neten pedig nagyon gyorsan terjednek a baromságok és a sok tudatlan ember ezt el is hiszi anélkül, hogy gondolkodna.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mind hülyeség, de sok van.


Tudod mi az a NaCl Nátrium Klorid?


Idézek a biztonsági adatlapjáról:

4. SZAKASZ: Elsősegélynyújtás

4.1. Az elsősegély-nyújtási intézkedések ismertetése

A szennyezett ruhát azonnal le kell venni.

Általános tanács

Friss levegőre kell menni.

Belélegzés esetén

Bő vízzel azonnal le kell mosni.

Bőrrel való érintkezés esetén

Bő vízzel legalább 15 percen keresztül alaposan kell öblíteni és orvoshoz kell fordulni.

Szembe kerülés esetén

A szájat vízzel ki kell tisztítani és azután sok vizet kell inni.

Lenyelés esetén

4.3. A szükséges azonnali orvosi ellátás és különleges ellátás jelzése

Tünetileg kell kezelni.



Ugye milyen szörnyen hangzik? Pedig naponta megesszük. Miért? Mert ez a konyhasó.


Szóval én már minden "káros az egészségre" dolgot komoly kétkedéssel fogadok.

2014. máj. 4. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/100 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a válaszokat!


Tudjátok, ez egy kérdezős oldal, ahol előfordulhat, hogy buta, számotokra értelmetlen kérdést tesznek fel. Persze, hogy fogalmam sincs a dolgokról, EZÉRT kérdezek. Ha olyan dolgokról kérdeznétek engem, amiről nektek fogalmatok sincs, vagy rossz infóitok vannak, én sosem dörgölném az orrotok alá, hogy milyen kevés az ismeretetek róla! Lehet, hogy fent totál hülyeségeket írtam, de ha még egy ilyen "hülye", mint én megnézi, látja, hogy rosszul tudta a dolgokat. Természetesen megy a zöld mancs, főként az utolsó válasz hasznossága miatt.


Kedves #5, sajnos, ez nem biománia nálam, hanem a bőröm akut allergiás reakciója miatt nem kenegethetek rá akármit. Talán nem akkora baj, ha elgondolkodom, hogy 6000+ forintos tusfürdőt ilyen összetétellel érdemes-e használnom és ajánlanom.


Kedves #6, nem az ammonium lauryl sulfate-ról, hanem az ammonium LAURETH sulfate-ról beszéltem.

[link]


De, hogy egy forrással alátámasztott is legyen:

[link]


Szóval, ennek ellenére lehet, hogy tényleg alaptalan a gyanúm a termékekkel kapcsolatban, bár az is igaz lehet, hogy én értettem félre az FLP-termékek pozicionálását és ezek nem egészen gyógy (növényi) készítmények, hanem problémamentes embereknek gyártott termékek.

2014. máj. 4. 11:42
 9/100 anonim ***** válasza:
22%

még a bizományosi antalvali is leírja, hogy ártalmatlan. .. ("Véleményünk szerint alaptalanul, egyes irodalmakban esetleges tisztázatlansága miatt elutasítják. Ma már egyetlen komoly

gyártónál sem fordulhat elő nem kívánt kísérőanyag.")


Magyarul senki nem használ káros anyagokat, nyugi. Főleg nem egy MLM cég...

2014. máj. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/100 A kérdező kommentje:

Ok, köszönöm, akkor ezt tekintsük semlegesnek az ellentétes szakvélemények miatt. Azért kérdezem ezeket a dolgokat, mert járatlan vagyok még benne és meggondolom, milyen vállalkozáshoz adom a nevem, ez talán nem baj.


Tényleg nem kötözködésből, de mi a helyzet a dezodorban lévő triclosan nevű vegyülettel? Azt olvastam valahol, hogy már nincs az FLP dezodorban, de a honlapjukon lévő terméktájékoztató szerint van benne. Ebben azért már egyetértésre hajlanak a hozzáértők, mindenképpen káros.

A sok interneten található info közül magyar nyelven talán a tudatosvasarlo.hu írta le a triclosan hatásait:

"Antibakteriális vegyület, amely szappanokban, tisztítószerekben, dezodorokban, fogkrémekben található. Befolyásolja a pajzsmirigy hormontermelését, rákot, fejlődési rendellenességeket, májkárosodást okozhat. Egyre több a bizonyíték arra, hogy a triklozán használata elősegíti az antibiotikumokra és antibakteriális termékekre rezisztens törzsek, például a hasmenést okozó kóli baktérium és a szalmonella kialakulását.


Egyes típusai felhalmozódnak a szervezetben. Korábbi vizsgálatokban öt emberi anyatejmintából háromban mutattak ki triklozánt, és újszülöttek köldökzsinórvérében is találtak belőle. Ez azért aggályos, mert a fejlődő magzat különösen sebezhető lehet a triklozán hatásaival szemben.


Mivel a triklozántartalmú termékek többsége végül a szennyvízbe kerül, a természetes vizekben nagy mennyiség halmozódik fel belőle, és ez negatívan hat a környezetre. A triklozán megöli az algákat (amelyek a vízi táplálékláncok alapját képezik, ezért pusztulásuk különösen nagy kárt okoz a társulásokban), és nagy mennyiségben felhalmozódik halakban és más vízi fajokban."


Egy magyar bőrgyógyász levelet írt az FLP-nek a vegyülettel kapcsolatban, az alábbi részlet a válaszlevélből van: "Az Aloe Ever Shield dezodor csupán csak 0, 18 an tartalmaz Triclozan tartósítószert, mely jóval alacsonyabb mennyiség, mint az engedélyezett 0, 3 így a dezodor termékünk biztonságossága is kétségtelen."


Ez a mérték kellőképpen korrekt a legmagasabban használhatóhoz képest, azonban a triclosan folyamatosan szívódik fel a szervezetben, tehát kevesebb méreganyagnak van kitéve a használó, de attól még ki van neki téve! Erről mit gondoltok?

2014. máj. 4. 18:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!