Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha nem csak nem...

Mit tehetek ha nem csak nem fizetett az albérlőm hanem meg is lopott?

Figyelt kérdés
A pénz része még hagyján (40 ezer hátralék), de elvitt egy csomó bútort, ami új volt. A bejelentett lakcímét és a személyi ig. adatait tudom, de nem ott lakik, mert állandóan menekül. Leltárba nem volt véve semmi külön, de több tanú van mindenre. Első gondolatom az volt, hogy jól megveretem, de az nem megoldás. Rendőrségen kell feljelenteni?
2010. febr. 15. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondod, fel kell jelenteni lopásért. Mivel jó eséllyel az okozott kár nagyobb, mint 20ezer forint, ezért komolyan fogják venni (mellesleg ismert az elkövető, így könnyű felgöngyölíteni az ügyet, ergó javul a statisztika).
2010. febr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. febr. 15. 18:12
 3/4 anonim válasza:
100%

Én is így jártam, végigcsináltam.


A feljelentés önmagában jó megoldás.

Viszont ha ezen az úton szeretnél megoldást találni, akkor

számolnod kell a rád vonatkozó követelményekkel is. A rendőrség lopás miatt -nagyságrendtől függően- kiadja a körözést, jelentést, majd idézést. Ami téged illet: ha feltudod mutatni az adatait, el kell mondanod honnan van, hogy jutottál hozzá. Ha mint albérlő, akkor ezt szerződéssel kell bizonyítani. Ha ez meg van, akkor ez a szerződés csak akkor érvényes, ha a másolata a jegyzőnél van, ill. az abban szereplő bérleti díj le van adózva, tehát hiteles. Ha nem így van, akkor a szerződés nem ér semmit, sőt, ez "fekete" jövedelemnek számít. Ezt sajnos leellenőrzik az apehnél, mielőtt egy hivatalos szerv, pl. a rendőrség tenne bármit is(vagy azután azonnal).

Érvelhetsz azzal is, hogy barátként "megengedted" hogy nálad lakjon, használja az ingatlant,ekkor sok felesleges

gondtól szabadítod meg magad. Ezt ajánlom.

De ha a papírjaid rendben vannak, akkor az első vonalon haladj.

Tanács: két heten belül bárhogy is döntesz, hitalosan tégy feljentést.Ezután egyre nehezebb. Sok szerencsét.

2010. febr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Írtam neked privátban légyszi segíts!
2010. febr. 24. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!