Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ajánlott levél küldéseként a...

Ajánlott levél küldéseként a "szokásos adatokon" (feladó és címzett adatain) kívül még mit kell feltüntetni? Az értékét+a postaköltséget is?

Figyelt kérdés

Aukció miatt szeretnék egy memóriakártyát ajánlottan feladni. 1500 Ft-ért kelt el, de a postaköltséget nem vállalom magamra. 305 Ft a postaköltség, a posta.hu-n viszont 565 jön ki. Igazából nem értem melyik értéket kell feltüntetnem.

Köszönöm a válaszokat!


2010. febr. 16. 07:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Tehát eladtad a memóriakártyát 1500 Ft-ért. Szerintem ne küldd utánvéttel mert nagyon drága és ha a címzett nem veszi át neked kell az oda-vissza utat fizetned. A vásárló átutalja neked az 1500 Ft-ot + a postát. Te becsomagolod, hogy ne sérüljön meg és beteszed egy borítékba. Őszintén szólva nem tudom ez mennyi dkg., de szerintem nincs 10 se. Tehát a posta 355 Ft ajánlottan (vagyis leméred és megnézed a postai díjszabást). Kitöltöd az ajánlott szelvényt (az adatokat) és bejelölöd az ajánlott levelet. Szerintem semmi mást ne jelölj be és ne is kérj. Ha látják, hogy kezdő vagy próbálnak még rádtukmálni minden mást, csakhogy többet fizess (nem tréfa). Ha netán így elveszne akkor a feladás 15x-ét kell kifizetniük (ezt én mondom, ők nem fogják ott mondani csak ha rákérdezel).
2010. febr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!