Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kell bánatpénzt fizetni?

Kell bánatpénzt fizetni?

Figyelt kérdés
Szerettünk volna házat venni,de nem kaptuk meg az ingatlanos által beígért hitelt.Ebben az esetben kell bánatpénzt fizetni!
2015. márc. 25. 23:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Megkötöttétek az adásvételi szerződést? Vagy valamilyen szerződést?
2015. márc. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha írásban kötöttetek egy ilyen megállapodást, akkor igen.


Abban az esetben, ha meghiúsul az ügylet, az előleg címén adott összeg visszajár, a foglaló címén adott összeg NEM!

2015. márc. 26. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem kötöttünk szerződést,nem adtunk pénzt neki. Csak a vételi szándék komolysága miatt kitöltött egy papírt és azon van rajta a bánatpénz,de nem tudta elintézni a megfelelő összegű hitelt,amit az elején megígért.
2015. márc. 26. 23:17
 4/8 anonim ***** válasza:

Már csak azt kéne tudni, hogy konkrétan mi áll abban a "kitöltött egy papír"-ban.


Tehát lehet-e jogi következménye a dolognak, vagy sem?

Rendelkezik-e a papír az előírt formai és kelléki követelményekkel (pld. tanúk stb.).

2015. márc. 27. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az adatokat írta le,a házzal kapcsolatos dolgokat,vételárat,bánatpénz összegét.Tanú nincs rajta.A ház továbbra is meg van hirdetve.Nekünk komoly volt a vételi szándékunk,de amit intézett hitelt az nevetséges összeg,az elején nem ezt mondta nekünk.Ha ezt tudom,akko bele sem fogunk.
2015. márc. 27. 12:21
 6/8 A kérdező kommentje:
akkor
2015. márc. 27. 12:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyen felállással szerintem kell fizetned. DE!

Én előtte egyezkednék az ingatlanossal, hogy tekintsen el tőle, és ezt adja is írásba olyan nyilatkozattal, hogy később se tart semmilyen úton, jogi úton sem igényt rá, mert az "érdekeidet sértő" módon és összegben intézte a hitelt, az ügyfelet megtévesztő magatartást tanúsított, mivel Ő előre láthatta, hogy a beígért hitelre még csak reményetek sem volt.

Finoman, de határozottan "fenyegesd meg", hogy egyébként jogi útra tereled a dolgot ügyfél megtévesztése és jogtalan haszonszerzés címén.


Hátha bejön...:)


Neked kell érezned, hogy meddig tudsz vele elmenni, meddig feszítheted nála a húrt!!!


Én biztosan bepróbálkoznék vele, nem szeretnek az emberek pereskedni, és ha tényleg vaj volt a füle mögött, akkor rá fog állni a dologra, mert tudja pontosan, hogy elbukja a pert.

2015. márc. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez az ingatlanos kicsit csalónak tűnik. Nehogy fizess! Ha ő maga töltött ki egy papírt, és te nem írtad alá, akkor azon lehet bármi, semmi közöd hozzá.

Ha aláírtad, akkor sem kell fizetned, mert megtévesztett téged, és az általa adott hamis információk alapján írtad álá, ez pedig csalásnak minősül.

2015. ápr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!