Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért tartják értéktelennek a...

Miért tartják értéktelennek a betanított munkát mikor a profitot éppen az adja hogy az olcsó munkaerő megcsinál mindent?

Figyelt kérdés
Nem nevetséges meg képmutató ez egy kicsikét?
2015. ápr. 3. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Iszonyatosan lesarkított és buta ez a kijelentés. A profit nem ilyen egyszerűen jön. A céget ahol a melós dolgozik ki alapítja? Nem kétkezi munkás. Ki tervezi meg a gépet amin a melós dolgozik? Egy diplomás mérnök. Ki keres beszállítókat, vevőket? Ki intézi a cég pénzügyeit, jogi ügyeit?

Na ugye, hogy a betanított munkás is egy porszem a sok közül. Salesesek, ügyvédek, beszerzők, könyvelők, pénzügyesek, projektmenedzserek, adminisztrátorok. Egyik sem kétkezi betanított munkás, és egyik nélkül sem menne a cég. Mindegyik kell hozzá. Ezért demagóg és buta a kijelentésed. Gondolom egy sértődött melós vagy, aki haragszik a nála műveltebbekre, mert keveset keres. És mi a különbség egy munkás és pl. egy mérnök közt? Miért kap több fizetést? Mert amit a munkás meg tud csinálni, azt 1 hét alatt meglehet tanulni, egy majom is tud pl. dobozolni, meg polcokra pakolni. A mérnök ezzel szemben 4 évet ül az egyetemen, folyamatosan képzi magát, meg tud tervezni egy bonyolult gépet amin majd a kétkezi munkás 1 hét alatt megtanulja, hogy hogy kell megcsinálni a terméket. Na, ennek alapján szerinted melyik munka értékesebb a munkaerőpiacon?

2015. ápr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Maximálisan egyet èrtek az 1. válaszolóval. A betanított munkás csak egy poeszem a gépezetben. Fizetése pedig azért kevés, mert a betanított munkát egy majom is képes megtanulni. Ha nincs mérnök, stb, akkor a semmihez sem értő betanított munkás nem tudja elvégezni a munkàt.
2015. ápr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem hogy mindenki fontos része a rendszernek, de a melósnak nem is adnak annyit hogy meg tudjon belőle élni. EZ is rendben lenne?
2015. ápr. 3. 16:50
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Betanított munkás nem egyenlő a melóssal! Itt a fogalmakat kevered. Egy melós pl. az asztalos, ács, stb. A betanított munkás csupán egy segéderő, ezzel arányos fizetéssel. Nem elég az tény, de ez kellene hogy ösztönözzön arra hogy szerezz szakmát, és légy valódi melós, ne segéd.
2015. ápr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező. Szerinted, ha egy pályakezdő mérnök kap 200ezret, a betanított munkásnak mennyit kéne adni? 300-at? Ebben az országban mindenki csak sír, hogy nincs elég pénze. A jelszava a tanulatlan embereknek: ADJ. ADJ NEKEM MINDENT INGYEN. Miért? Mit tudsz nyújtani cserébe? Azt amit másik 200ezer tanulatlan? Igen. Ez semmire nem elég. Mivel szó szerint futószalagon jönnek a tanulatlan emberek, akiket ki lehet képezni bármire. Ezzel szemben, mit tud nyújtani egy épületgépész? Azt amit másik kb. 1000 ember. Ez jóval kevesebb. (a számok csak példák) Mivel kevesebb, ezt meg kell fizetni, mert nem olyan egyszerű találni egy másik olyan embert aki elvégezné az ő munkáját. Míg tanulatlan emberből bárhonnan leakaszt a cég 100-at is.

Menj oda valakihez az utcán:


A:


- Jó napot! Jöjjön kérem, tervezzen meg nekem egy 4 hengeres robbanómotort!

- Jó napot! Kérem írjon nekem egy programot amivel számlázni tudok, Windows 8-ason menjen!


B:


- Jó napot! Jöjjön, segítsen kipakolni a lakásomat, és utána elhordani a lomokat!

- Jó napot! Jöjjön, vágja ki nekem a kertemben ezeket a fákat, utána ásson egy 4x4-es 1 méter mély gödröt!


Szerinted? Melyikre fognak többen jelentkezni? Na ennyi.

2015. ápr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem lehet igy meghatarozni, hogy ki az ertekesebb munkaero. A fizetes sem meghatarozo. Gondoljon mindenki az orvosok fizetesere. Vicc, hogy egyesek mennyire keveset keresnek ahhoz kepest, hogy mennyot kell dolgozniuk, meg milyen stressz eri oket. Nem gondolom, hogy egy takarito vagy egy szalagmunkas kevesbe ertekesebb mint egy mernok vagy egy penzugyes. Ezt ugy mondom, hogy ertelmisegi vagyok, senkit nem kell lenezni. Nekem nincs pl. se a takaritashoz se a szalagmunkahoz kompetenciam. Kifejezetten orulok, hogy vannak ilyen emberek, mert pl. a takaritok hozzajarulnak ahhoz, hogy egy tiszta kornyezetben tudjak dolgozni. Van, akiknek ez jobban megy, ahogyan egy kertet sem tudnek felasni mert gyenge fizikummal rendelkezem. Tudom, hogy a tarsadalomban megbecsultebb egy orvos, vagy egy mernok, de nem lehet objektiven osszehasonlitani, hogy ki mennyire hasznos. Ez az en nezopontom, nem muszaj elfogadni, csak azert irtam, mert egy kicsit mas nezopontbol is lehet ezt a dolgot szemlelni.
2015. ápr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
A fent említettek mellett azért is fizetnek keveset egy betanított munkásnak, mert könnyen pótolható. Ha ott hagyja a céget, lesz a helyére másik 100 jelentkező, mert a munkakör nem igényel különösebb képzettséget. Ezzel szemben ha egy szakmájában viszonylag jó mérnök közli, hogy "Srácok, nekem kevés amit fizettek, le fogok lépni.", akkor valószínűleg inkább megemelik a fizetését, minthogy hagyják elmenni, mert tisztában vannak vele, hogy nehezen tudnák pótolni.
2015. ápr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem, a profitot nem az olcsó munkaerő adja. Hanem az, hogy megveszel valamit/előállít valamit 10 Ft-ért és te eladod 50Ft-ért-
2015. ápr. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
6-os, persze, igazad van, én sem magát a munkást degradálom, nem nézem le mint embert, sem a munkáját. Csupán munkaerőpiaci nézőpontból írtam, amit írtam. 1-es voltam.
2015. ápr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért álljon meg a menet, oké, hogy az olcsó munkaerő sok munkát csinál, de más cégek nem az olcsó munkaerővel fognak leállni tárgyalni, hanem a vezető pozícióban levőknél. És egy tárgyalásban sokkal több pénz forog kockán, mint egy egyszerű betanított munkában.
2015. jún. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!