Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nektek nincs elegetek abból...

Nektek nincs elegetek abból hogy ha valaki meg meri jegyezni hogy igazságtalan hogy a munkás bére a létminimumot se éri el, akkor egyből jönnek azzal hogy miért nem vagy informatikus!?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 20. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, abból nincs. Csak abból, hogy a semmihez sem értők sopánkodnak, hogy milyen keveset keresnek. (és nem a semmihez nem értés alatt nem a végzettség hiányára gondolok)
2015. ápr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem hogy igazsagtalan lenne. legfeljebb szomoru.
2015. ápr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem igazságtalan? AKkor mégis mi, Érdekes módon Európa nyugati felén el bírja érni a melós bér a létminimumot. Nálunk valamiért nem.


És akkor szegény melósnak hallgatnia kell a bunkó informatikusokat hogy haha miért nem vagy programozó

2015. ápr. 20. 13:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
akkor koltozz Nyugat-Europaba.
2015. ápr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Nincs elegem belőle. Mindenkinek megvan a lehetősége arra, hogy tanuljon.

Ha valaki jó tanuló (4-5 átlaggal rendelkezik), akkor államira betud jutni és nem kell fizetnie a tandíjat. Emellett, ha jól tanul a főiskolán/egyetemen, még ösztöndíjat is kap.

Oké, értem, hogy tankönyvet kell venni, stb .., de érdekes módon rengeteg diák megtudja oldani, hogy diákmunkát vállaljon és abból finanszírozza a tanulmányait. Én is ezt tettem és összetudtam hangolni vele a tanulmányaim.


Az, hogy egy 8 általánossal rendelkező árufeltöltő nem keres br. 300ezret, az ne más problémája legyen, hanem az övé.

Tudom, hogy sz.r az élet és különben is, a diplomások csak büfés szakosok meg társai, de ha ellátogatsz majd hozzám a kórházba, mert beteg vagy és meggyógyítalak/megműtelek, akkor lehet eltudsz majd azon gondolkozni, hogy tényleg jogos-e az "igazságtalan" bérezés vagy sem?


Tudom, hogy nem lehet mindenki orvos, informatikus, jogász, más "jól kereső" munkakörben dolgozó ember, de ha valaki nem tanul és még az érettségiig se jut el vagy kegyelem kettessel átengedi .. hát .. szerintem ne csodálkozzon azon, hogy a munkaszerződésben a minimálbér szerepel.

2015. ápr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Így van ez a te döntésed,miért nem tanulsz ki egy szakmát.

Mit vársz?

Egy melós helyére mennyi embert szerezzek most neked 2 perc alatt?

Próbáld ki ezt egy programozó esetén vagy egy elemző esetén,nyelvtudással.

Nehezen fogsz kapni.

2015. ápr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó! Te nagyon el vagy szálva magadtól. Láttam már olyan orvost aki miután az általa kísért beteg összeset orvosért kiáltott. Ha a nővérek és egyéb szakdolgozók nem lennének olyan jól képzettek akkor amilyenek a legtöbb mai orvos még az ebédjét sem tudná megmelegíteni nemhogy gyógyítani. Mikor némelyik még egy vércukormérőt sem tud használni.
2015. ápr. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az 5.-re vonatkozik.
2015. ápr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
#5 orvosokat inkább hanyagoljuk. 5x voltam orvosnál életemben, mind az 5x félre diagnosztizáltak. Ugyanúgy félrekezelték a mamámat, kire ráfogták, hogy cukorbeteg, 5 év után kiderül, hogy mégse az. Apámat meg jobb oldal helyett bal oldalon vágták fel. No comment! És a pereskedésnél még bocsánatot se kértek.
2015. ápr. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!