Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerencsejátékokról hogyan...

Szerencsejátékokról hogyan lehet leszokni? Ha van egy kis megtakarításom, elcseszem tippmixen, lottón.

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, szüleim támogatnak havi 60 ezerrel koli mellett.

Általában megmarad havi 10-15 ezer, főleg, ha nem megyek bulizni, de ezt általában mindig felteszem 2-3 "tuti" meccsre, mert ha bejön, akkor lenne 40-50 ezrem, stb. stb.

Lottózok is hyakran, heti 2-3 ezerért.


1 éve csinálom ezt kb, de egyre nagyobb tétekkel játszom.

Idáig szinte sosem nyertem semmit. Tippmixen jött be eddig 30 ezer ft összesen, de az elmúlt 1 évben 150 ezer ft minuszra becsülném a kiadásomat szerencsejátékra.

Teljesen le vagyok törve, főleg, ha belegondolok, hogy a szüleim kemény munkával keresik a pénzt, én meg elcsesztem 150 ezret legalább...


Már sokszor csináltam, hogy na jó, egy utolsó 10-est vagy 20-ast felteszek, mert ha bejön, akkor nyerek vele 50-80 ezret akár, ami az elbukott pénzem fele, de ez újra lehetőséget adna arra, hogy tovább játszhassak a nyereményemből és talán kihozzam magam nullára.


Ez az egész gondolkodásmód... Szinte elsírom magam a visszaolvasás után. Típikus függő felfogás!


Mit tudok tenni jelen esetben?

Egyszerűen nem tudom feldolgozni, hogy elköltöttem 150 ezer ft-ot a semmire. Néha úgy érzem, hogy felteszek inkább még 10 ezret, csak egyszer az életben jöjjön be egy 3-4x-es odds, akkor abból a nyereményből lenne esélyem kiszállni az egészből.


Valószínűleg azt fogjátok mondani, hogy egyszerű a dolog, ne játsszak...

Vagy, hogy törődjek bele, hogy elment már 150 ezer, és ne játsszak tovább.


De nem bírok!

Szeretném visszaszerezni ezt az összeget és betenni a számlámra, vagy venni belőle a szüleimnek valami nagyon hasznosat.


2015. ápr. 26. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
pszichológus
2015. ápr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok pénzt kiadni ilyenért. Tudom, hogy hasznos lenne és érdekel is a dolog, szívesen beszélgetnék egy pszichológussal, de a havi megtakarításom nem akarom odaadni egy idegennek 1-2 óráért cserébe.
2015. ápr. 26. 20:23
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Ja mert elcseszni jobb. Gratulálok. EZt amúgy függőségnek hívják.
2015. ápr. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy annak hívják, így is írtam ki.

De ha megjátszom, még mindig ott van rá az esély, hogy nyerek...

És akkor már nem csesztem el.

2015. ápr. 26. 20:28
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

tedd be mindig a bankba a pénzt és kössed le!

akkor nem férsz hozzá annyira egyszerűen.


vagy egyszerűbb módszer: szerezzél valahonnan olyan perselyt amiből nem lehet kivenni a pénzt csak roncsolásos módszerrel. Nem tudom árulnak e ilyet, asszem láttam ilyet konzervdobozzal is. A klasszikus malac nem tudom létezik e még. Talán sajnálni fogod összetörni 1-2ezer tipmixért.


Nem kell azonnal kilőni, a 10-15ezerből játsz el mondjuk heti 2ezret. Akkor a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad.

2015. ápr. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én 2. féléves egyetemistaként elvertem pókeren meg tippmixen az egész ösztöndíjamat, kb. 150.000 ft-ot, de azóta magamtól leszoktam. Csak egyszerűen annyi, hogy ne játsz. Önfegyelem kérdése az egész, felesleges egy idióta pszichológusnak fizetni...
2015. ápr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nálam ez teljesen változó amúgy..

Van, hogy havi 20-30 is elmegy, de van, hogy 1-2 hónapig nem is gondolok rá.

Szerintem eddig az lesz a legjobb megoldás, amit a 3. írt. A pénzem inkább beteszem bankba, és egy magamban megállapodott fix összeget meg elköltök szerencsejátékra.


(Amúgy, akkor játszok általában, amikor nincs pénzem és kellene több. Volt, hogy eladtam a kocsim, kaptam érte 300 ezret és amíg mindenre futotta, nem is gondolkoztam szerencsejátékon. Majd amikor már csak az utolsó 1-2 10ezresem maradt meg, a nagyrészét feltettem tippmixre.)

2015. ápr. 26. 20:38
 8/12 A kérdező kommentje:

Amúgy, 4#-es! Milyen szakra jársz, ahol 150 ezer az ösztöndíj?

Vagy az 5-6 hónap alatt összegyűlt pénzedről beszélsz?

2015. ápr. 26. 20:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Villamosmérnökire, de egész félévben összeadva 150e.
2015. ápr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ha 1x nyernél 100 millát, akkor se tudnád abbahagyni és azt is eljátszanád! Fordulj szakemberhez minél előbb, vagy akkora adósságod lesz, hogy életed végéig sem tudod visszafizetni.
2015. ápr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!