Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy Norvégiában 147 koronát (17,52 eur) keres óránként egy mekis dolgozó?

Figyelt kérdés

"For medarbeidere i alderen 18 -20 år er startlønnen 123,04, men allerede etter 4 mnd. går den opp til kr. 147,42 per time + tillegg for blant annet kvelds- og helgearbeid. Medarbeidere over 20 år har en begynnerlønn på kr. 147,42 per time + tillegg. "


Ez egy álom nem? 17,52 eurós bruttó órabér az egyszerű betanított munkásnak. Ez egy álom nem?


2015. ápr. 29. 16:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg igaz.

Norvégiában kva sokat keresnek az emberek. És ennek megfelelően az árak se alacsonyak, de nagyon élhető. (Szerintem ez ottani viszonylatban még nem is olyan jó fizetés.)

2015. ápr. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Kb ennyit keresnek egyébként svájcban is. Mielőtt annyira álomszerűnek tűnne a dolog, ott lehet fizetni az álomszerű havi félmillió forintos albérletet meg az álomszerű árakat a boltban. (Svájcban a hús például négyszer annyiba kerül, mint itthon, feltételezem Norvégiában sincs ez máshogy.) Tehát arányaiban nem élnek annyira jobban, mint ahogy a fizetések aránya. De tény, hogy jobban élnek, mint mi
2015. ápr. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezert jarnak Norvegiaban a mekisek is BMW-vel. Bezzeg nalunk epp hogy elvegetal egy mekis! Odakint meg dozsolnek. Hol az igazsag??!
2015. ápr. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Hinta! Indulj már Norvégiába, ha ennyire rá vagy izgulva az északi országokra, ott majd pofáncsap a valóság.
2015. ápr. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha lenne meki az északi-sarkon, akkor ott vajon hány eurót keresnének?
2015. ápr. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Istenem, már megint te....
2015. ápr. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A norvég mekis 2300 eurót keres, a magyar mekis kb 230 at! A norvég mekis tízszer ügyesebben fröcsköli a mustárt a zsemlére....HATÉKONYABB..TERMELÉKENYEBB. BESTE.


A norvég mekis a német mekisnél is kétszer hatékonyabb.

2015. ápr. 29. 18:55
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

"A norvég mekis 2300 eurót keres, a magyar mekis kb 230 at! A norvég mekis tízszer ügyesebben fröcsköli a mustárt a zsemlére....HATÉKONYABB..TERMELÉKENYEBB. BESTE. "


Még mindig nem érted a lényeget! Vagy hülye vagy, vagy nem is akarod megérteni. Minden ország be van árazva, a piac pedig ehhez igazodik a bérekkel. Magyarországon 230 €-t ér a kulimunka, máshol többet, valahol meg egy egész éves bér a 230 €. Ez van. Egy dologgal lehet a kevés bér ellen tenni. Ez pedig a tanulás, fejlődés. Ha nem tanulsz, nem vagy nyitott új dolgokra, akkor örökre egy mekis maradsz. 3,5 évig voltam konyhai kisegítő, tudom hogy sza* így az élet, de küzdöttem, tepertem, ma a saját cégem vezetem. Nem volt könnyű, sőt, irtó nehéz, hónapokig szabadnap nélkül nyomtam a melót, mellette nyelvtanulás, szakma kitanulása. Semmi szabadidőm sem volt, de megérte, mert ma úgy élek, ahogy mindig is akartam.

2015. ápr. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A kérdező egy troll. Már sokszor leírta neki sok ember azt, hogy ez mitől van így, de ő nem akarja felfogni.
2015. ápr. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
de titeket nem zavar hogy egy norvég takarító jobban él mint egy magyar mérnök?
2015. ápr. 29. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!