Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy van pofájuk embereknek...

Hogy van pofájuk embereknek ennyi pénzt elkérni ezért?

Figyelt kérdés

Nem ez a legmegfelelőbb téma, de jobbat nem találtam.

Szóval hogy mernek ezek ennyi pénzt elkérni egy szál rózsáért és egy 1000 Ft-os bonbonért? -.- [link]


Oké, hogy szállítás, meg minden hülyeség benne van az árban, de a szállítás legdurvább esetben is 2000 Ft. Tegyük fel, hogy van kezelési költség, ami 1000 Ft, és még mindig ott van, hogy 4950 Ft egy olyan, amit boltba megveszek legfeljebb 1500 Ft-ból, de még így is sokat mondtam.



2015. máj. 1. 19:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kérdező: De látod, mást kritizálsz hogy hát hogy van pofája, milyen zsidó stb., de amikor azon kéne gondolkozni hogy TE hogyan valósítanád meg, akkor "hát én nem, mert..." stb.
2015. máj. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#8: nem tudom te mit szívtál, de majd adj már belőle kérlek


Mivel te a kva barátságos modoroddal egyszer nem mutattad meg hogy kell kommunikálni értelmes ember módjára, így hozzád hasonló minőségben válaszolok a reakciódra, hátha így megérted. Ne haragudj, fogyatékosokkal még nem volt dolgom, nem vagyok hozzászokva ehhez a stílushoz.


Te is biztos azon "folyton igazam van" bzik közé tartozol, akik tavaly a fideszre szavaztak, és semmi gondjuk nincs az életben. Ezzel a felfogásoddal ülj le a seggedre, és maradj is ott. Hülye paraszt.

Vagy az is lehet, hogy neked van ilyen vállalkozásod, és nem bírod elfogadni, hogy akadna konkurencia, aki egy darabig a seggedben lihegne, utána meg a porig alázna, mert jobban ért hozzá, mint te.


Egyik futár se fog neked vasárnap semmit se szállítani, de ha a virágos azt mondja, hogy pár ezerért többért elhozza nekem VASÁRNAP, akkor azt mondom oké, de senki nem fogja, ebbe belenyugodhatsz.


Mellesleg el vagy tévedve p*csarc, mert mindegyik futár ügyel arra, hogy a termékek megfelelő odafigyeléssel, és biztonsággal kerüljenek kézbesítésre az illetékesnek akár egy ultratörékeny porcelán emlékműről, akár egy virágról van szó, mivel (és most figyelj a titokra) féltik az állásukat.

És nehogy már egy 700 Ft-os virág szállításáért többet kérjenek el az említett zsidók, akikkel te biztos nagy barátságot ápolsz, mint ha én egy több 100ezer Ft értékű bármi mást rendelnék. Nézz szét a különböző webáruházakban. Az igényesség ott nyilvánul meg, hogy nem kérnek pénzt a szállításért, mert a cég állja!


Kettőnk közül szerintem pont te vagy az a látszólagos mitugrász, aki mindent elfogad úgy, ahogy van, bárkinek képes csontig benyalni, mások elképzelései mellett olyan szinten kiáll, mint ha az a sajátja lenne, és csak akkor puffog igazán, ha az alkohol, meg a cigi drágul.


Az pedig, hogy ennyiért tudják megcsinálni csak akkor elfogadható indok, ha egy hétköznapi ember ezt nem tudná olcsóbban kivitelezni.


#9: Egészségére! De akinek van virágküldő szolgáltatása, annak van virágüzlete is, és cigány dolog, ha a virágküldéssel együtt 5x annyi ár jön ki, mint ha megvenném nála a boltban pár 100m-re a lakhelyemtől.

2015. máj. 2. 12:21
 13/17 A kérdező kommentje:

#11: hol írtam én olyat, hogy "hát nem, mert ..."


Leírtam, hogy én hogyan valósítanám meg. Ráadásul elég egyértelműen. De azért, mert 1 virágot rendeltem volna egy szerettemnek, nem fogok egyből vállalkozást indítani.

2015. máj. 2. 12:22
 14/17 A kérdező kommentje:

Akkor megveszem inkább azt a virágot a boltban, szépen bedobozolom, és szólok egy GLS futárnak, hogy legyen már olyan kedves kivinni 1km-el arrébb a virágot, mert így sokkal érdekesebb lenne, mint ha csak úgy odaadnám.


A kétkedők kedvéért pontosan kiszámoltam, 1 szál rózsa futárral, dobozolva 1600-1800 Ft a rózsa árától függően. Úgy, hogy kapok róla bizonylatot is a boltban, és már másnap ki is viszik.


Saját vállalkozásban természetesen olcsóbban szerezném be a rózsát is, és idővel a futárcéggel is lehet ilyen-olyan kedvezményes szerződéseket kötni, vagyis egy belföldi szállítás esetén legrosszabb esetben is a saját hasznomat rátéve 3000 Ft-ért kitudok szállítani BÁRHOVA belföldön egy virágot.


Ezen kéne elgondolkozni, nem azon, hogy ki, mennyire tud felháborodni az optimális álláspontomon.


Ha virágárusként képzelném el a jövőmet, valószínű nem gondolkoznék tovább, hogy belevágjak-e egy ilyenbe.

2015. máj. 2. 12:37
 15/17 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, buta vagy, mint egy vödör sár! Sokat beszélsz, és keveset mondasz. Fejre is állhatsz, nem lesz igazad. A saját érdekedben remélem, hogy viszonylag hamar felnősz a felismeréshez.


Addig érdemes csiszolni a vitatechnikádon, és egy gazdasági vitában nem felhozni a vitapartner

- szexuális irányultságát ("azon ... bzik közé tartozol")

- politikai nézeteit ("fideszre szavaztak")

- anyagi helyzetét ("semmi gondjuk nincs az életben")

- barátait ("akikkel te biztos nagy barátságot ápolsz")


"nem bírod elfogadni, hogy akadna konkurencia"

Kérdező, pont te vagy a példa arra, hogy NEM, NEM akad konkurencia. Irigy hőbörgők akadnak csak.


"Egyik futár se fog neked vasárnap semmit se szállítani"

De igen, az általad kritizált szolgáltató szállít vasárnap. Az a kérdés, hogy konkurenciát tudsz-e. Nem tudsz. Akkor, puffogós barátom, a 70ezer is normális ár lenne a szolgáltatásért... Ilyen a c'est la vie, ahogy mondja a félművelt spanyol!


"mindegyik futár ügyel arra, hogy a termékek megfelelő odafigyeléssel, és biztonsággal kerüljenek kézbesítésre"

Láttad te már valamelyik futárcég automatizált logisztikai központját? Dehogy láttad, fingod sincs a világról!


https://www.youtube.com/watch?t=95&v=aQ-wd9qOm2M

1:35-től nézd, és magyarázd el, hogyan csomagolod be a rózsát, hogy ne törjön le a feje! Teeee egysejtű!


"csak akkor elfogadható indok, ha egy hétköznapi ember ezt nem tudná olcsóbban kivitelezni"

Nos, te nem vagy hétköznapi, ezt egyértelműen bizonyítottad. És lám, még te sem tudod kivitelezni, nemhogy olcsóbban, sehogy! Figyelj, van már terved a holnap délelőtti szentgotthárdi és záhonyi kiszállításokra? Tik-tak...


"Leírtam, hogy én hogyan valósítanám meg. Ráadásul elég egyértelműen."

Ja, hát igen, te gondolom egy nap alatt megoldanád a magyar foci és gazdaság helyzetét is, nem? Chuck Norrist meg egy nem várt pillanatban egy pörgőrúgással iktatnád ki...


"szólok egy GLS futárnak, hogy legyen már olyan kedves kivinni 1km-el arrébb a virágot, mert így sokkal érdekesebb lenne, mint ha csak úgy odaadnám"

Hahhhhahaha, hát ez tényleg rohadt érdekes lenne! Te! Próbáld már ki! Szerintem, ha én a gondolattól a földön fekszek, a GLS futár összeszarja magát, úgy fog röhögni! A címzett helyébe annyira már nem szívesen képzelem bele magam.. Szegény.. :/


Szerintem te láttál egy filmet, ahol virágot küldtek valakinek, és azt gondolod, ez akkor is menő, ha 1km-re vagy a célszemélytől? Figyelj, kisfiú! Ezt arra találták ki, amilyen példát írtam neked! A nagymamám Szentgotthárdon, a másik meg Záhonyban, és anyák napjára szeretném őket meglepni. Én meg közben épp a gazdag fideszes bzi zsdo barátaimmal vagyok Balin, úgyhogy nem tudok személyesen megjelenni a mamáknál... Kapis?

2015. máj. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem az a hülye aki eladja, hanem aki ennyi pénzt ad érte!
2015. máj. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
42%
Én pont most rendeltem egy hasonló weboldalról egy virágcsokrot a nagymamámnak 13.900 Ft-ért. 300 km-re lakik tőlem és most nem tudom meglátogatni. Szépen becsomagolják, lesz mellette egy kis kártyán egy szép üzenet, és holnap pontban 14 órakor ott lesz nála. Nekem ennyit megér, sűrűn úgysem rendelek, max egy évben egyszer vagy kétszer.
2015. máj. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!